reklamı kapat

XRP Fiyatı İçin Kritik Tablo: Destek Tutunabilecek Mi?

XRP fiyatı iki kritik desteğin altına inerse tehlike başlayabilir.
13:22
19 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), geçtiğimiz günlerde görülen sert düşüş dalgasından belki de en az etkilenen kripto paralardan birisi oldu. Top 10 kripto para birimi arasında Tether’den sonra düşüşten en az etkilenenlerden birisi olan XRP, hala tehlikeyi tam anlamıyla atlatabilmiş değil.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in sert düştüğü ve yeniden 12.000 dolar altına indiği şu günlerde kripto para piyasası tam anlamıyla kızıla boyanmış durumda. Kripto paraların kalanının genellikle Bitcoin’e bağlı olarak hareket ettiği göz önüne alınacak olursa, XRP de bu düşüşten diğer günlerde etkilenebilir.

XRP Kritik Seviyeye Geriledi

XRP fiyatı da 0,33 doları gördükten sonra dünkü düşüş yüzünden yeniden 0,30 dolar seviyesinin yani psikolojik desteğin altına geriledi. Şu an için XRP fiyatının kritik bir desteğe doğru gerilediği ve önünde 0,2880 dolar ile 0,2850 dolar desteklerinin yer aldığı görülüyor.

XRP/USD işlem çiftinin 4 saatlik grafiğinde 0,3055 dolar ile 0,3050 dolar kadar güçlü bir destek olduğu görülen 0,2880 dolar seviyesinin altına inilmesi ise XRP yatırımcıları için çok büyük bir düşüş anlamına gelebilir. XRP grafiğine bakıldığında bu destekten sonra en önemli desteğin 0,23 dolar ve 0,21 dolar olduğu ortaya çıkıyor.

XRP fiyatına olumlu etki edecek birçok faktör olsa da piyasanın genel olarak düşüş yaşadığı anlarda yatırımcıların teknik analize bağlı hareket etmeleri daha doğru bir karar olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.