reklamı kapat

“Bu Kripto Para Bitcoin Karşısında %60 Değer Kazanacak!”

Düşüşüne rağmen bu kripto Bitcoin karşısında artışa geçecek. 
10:47
19 Ağustos 2020

Stellar (XLM) için dün zor bir gün oldu. Çünkü artış eğiliminde olan kripto para biriminde işler tersine döndü, yaşanan satış baskısının ardından düşüş başladı. Görünüşe göre düşüş bugün de devam ediyor. Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’in 12.000 doların altına düşmesi ve takibinde diğer kripto para birimlerinde görülen düşüşler, XLM’in mevcut fiyat hareketinin oluşmasını tetikledi.

Düşüşe Rağmen Artış Bekleniyor

Her ne kadar Stellar’da güçlü bir düşüş yaşanmış olsa da bazı analistler piyasa hacmi bakımından 14. en büyük kripto para birimi olan XLM’de artış yaşanacağını ve hatta bu artışın %60’ın üzerine çıkacağını ifade ediyorlar.

Çünkü analistlere göre Stellar bazı önemli teknik seviyeleri korumayı başarıyor ve dolayısıyla teknik göstergeler XLM’in artış öngörülerini destekliyor.

Stellar, dün Bitcoin ve piyasanın geri kalanıyla birlikte yükseldiğinde yaklaşık 0.10 doları gördü. Ancak sonrasında başlayan düşüşle birlikte fiyat 0,10 dolara kadar geriledi. Her ne kadar düşüş gözle görülür şekilde büyük olsa da  analistler XLM’in özellikle Bitcoin’e karşı değer kazanacağını ve artışa geçeceğini ifade ediyor.

Analistler Ne Diyor?

Piyasanın popüler analistlerinden Crypto Michael, Stellar‘ın 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde olduğunu ve XLM’in Bitcoin karşısında 1.400 satoshi’ye kadar yükselebileceğini dile getiriyor.

Bunun yanında Twitter’da “UB” olarak bilinen bir başka analist de Bitcoin/XLM işlem çifti karşılaştırıldığında XLM’in Bitcoin karşısında en az %60 değer kazanacağını ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre ilk hedef 966 satoshi, ikinci hedef 1157 satoshi ve son hedef 1422 satoshi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.