X


Balinalardan Dipten Alım Alarmı: Bu Altcoin’e Akın Ettiler

Balinalar, bu sıralar Chainlink ile meşgul. 
16:30
19 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zincir içi verilerden elde edilen bilgilere göre balinalar Chainlink’e (LINK) büyük ilgi gösteriyor. LINK arzının büyük bir kısmını çantasına ekleyen balinalar, düşüş sırasında LINK satın almaya devam etti.

Balinalar Chainlink ile Meşgul

Büyük miktarda alımlar yapan kripto yatırımcılarının endüstrideki ismi olarak bilinen balinalar, bu sıralar Chainlink ile meşgul.  Balinalar, LINK arzının %15’inden fazlasını çantasına ekledi. Santiment ekibi, piyasa değerine göre on yedinci en büyük kripto para birimi Chainlink’in 25.70 doların altında işlem görürken balinalardan tarafından yoğun bir alıma maruz bırakıldığını aktardı.

Son dört aylık süreçte popüler kripto paranın kaydettiği volatiliteye rağmen balinalar LINK arzının %15.2’sini satın aldı. Bu dönemde LINK’in ulaştığı en yüksek seviye 34.78 dolar oldu. 1-10 milyon LINK’e sahip cüzdanlar 167.7 milyon token’a sahip ve bu fiat para birimi cinsinden 431 milyon dolara denk geliyor.

Genel olarak bu cüzdanlar artık LINK arzının %16.8’ini elinde bulunduruyor. En büyük ilk 10 LINK balinası LINK arzının %62’sini elinde bulunduruyor.

Chainlink Fiyatı

Daha önce Santiment, en büyük ilk 10 Chainlink balinasının hodl’a devam etmek yerine LINK varlıklarını daha küçük cüzdanlara dağıtmaya başladığını bildirmişti. LINK, bu yılın mayıs ayında 52 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. LINK, haziran ayında %73 düşerek 13 dolara gerilemişti. Popüler kripto para, genel piyasa trendini takip ederek yükseliş trendini korusa da patlayıcı bir ralli kaydedemedi.

15 Eylül’de 2021 Cardano Zirvesi sırasında Chainlink ve Cardano arasında bir ortaklık duyurulmuştu. Cardano, gelişmiş akıllı sözleşmeler oluşturmak için Chainlink oracle’larından yararlanmayı planlıyor. Ancak bu haberin LINK fiyatı üzerinde herhangi kayda değer bir etkisi görülmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar