Reklam

Facebook’tan Beklenen Adım Geldi! Pilot Uygulama Başlıyor!

Elde edilen son bilgilere göre Facebook Novi cüzdanın pilot uygulamalarına Amerika ve Guatemala’da başlıyor.
16:50
19 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Facebook’un kripto para projesi ve kripto para cüzdan uygulaması uzun bir sürenin ardından önemli bir gelişmeye imza attı. Bilindiği gibi Facebook kripto para projesinden ilk olarak 2019 yılında bahsetmiş ancak proje yasal engellere takılmıştı. Ancak son gelişmeler çalışmaların son hız ilerlediğini gösteriyor.

Novi Pilot Uygulaması Başlıyor

Bugün yapılan açıklamalara göre Facebook, dijital cüzdanı Novi’nin pilot uygulamalarına Amerika ve Guatemala’da başlıyor. Elde edilen bilgilerde cüzdanını USDP stablecoin’ini kullanacağı ifade ediliyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda çok sayıda kişinin finansal hizmetlere erişiminin olmadığı ve Novi ile bu duruma çözüm getirilmesi hedeflendiği ifade ediliyor. Bu noktada finansal erişimin herkese eşit ve ücretsiz şekilde sağlanması hedefleniyor.

Novi, Coinbase’i ve Paxos’u Seçti

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre Facebook, insanların yurtdışında anında, güvenli ve ücretsiz olarak para gönderip almalarını sağlayan yeni dijital cüzdanı olan Novi pilot denemeleri için Coinbase ve Paxos ile anlaştı.

Pilot uygulama için Coinbase, özel anahtarları yönetmek için tamamen ayrılmış soğuk depolama özelliği ile kullanıcı fonlarını güvende tutan Coinbase Custody aracılığıyla Novi’yi destekleyecek.

Pilot uygulamaya katılabilecek Novi kullanıcıları, Novi’nin Coinbase Custody ile mevduatta tutacağı Novi hesapları aracılığıyla Pax Dollar (USDP) alabilecekler. Novi kullanıcıları daha sonra birbirleri arasında da anında USDP transfer edebilecekler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar