Balina İstilası: Piyasaya Meydan Okuyan Altcoin’de Yatırımcı Sayısı Şaha Kalktı

Kripto paralar ayı piyasasının pençesinde zor günler geçirirken, önde gelen balinalar birikim yaparak bir sonraki boğa koşusu için hazırlanıyor. 
15:30
24 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paralar ayı piyasasının pençesinde zor günler geçirirken, önde gelen balinalar birikim yaparak bir sonraki boğa koşusu için hazırlanıyor.

Polygon, Yine Sahnede!

Polygon (MATIC), son 30 gün içinde büyük oranda toparlanma kaydederken, en iyi performans sergileyen kripro paralardan biri olmayı başardı. Balina hareketlerini takip eden WhaleStata’a göre, MATIC, son 24 saat içinde en büyük 100 Ethereum balinası arasında  en çok işlem gören token oldu. MATIC, SNX’i tahtından indirerek büyük bir başarıya imza attı. Veriler, ilk 100 ETH balinasının 82.6 milyon dolardan fazla MATIC tuttuğunu gösteriyor. Bu, balinaların toplam varlıklarının sadece %2.83’ünü oluşturuyor. Bununla birlikte, en iyi 5000 ETH cüzdanı, yaklaşık 144.4 milyon dolar değerinde MATIC’e sahip. WhaleStats, ETH balinalarının son 48 saat içinde yaklaşık 3 milyon dolar değerinde MATIC satın aldığını bildirdi. “Bonobo” adlı cüzdan, tek bir işlemde 1.81 milyon dolar değerinde Polygon aldı.

Whales Stats ayrıca MATIC’in en büyük 100 BSC balinası tarafından satın alınan en iyi 10 token arasına girdiğini belirtti. Bu balinaların varlıkları şu anda 31.87 milyon dolar değerinde. Polygon, an itibariyle  0,873 dolardan işlem görüyor. MATIC, son 7 günde %21’in üzerinde arttı. Altcoin, son 24 saatte 882,5 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip. MATIC, Ethereum balinaları tarafından kullanılan en iyi 10 akıllı sözleşme listesinde yer alıyor. Bu arada, Shiba Inu, dolar değeri açısından balinalar arasındaki en büyük token olmaya devam ediyor. En iyi 100 ETH balinası yaklaşık 554.3 milyon dolar değerinde SHIB tutuyor. Bu, balinaların toplam varlıklarının %19’unu oluşturuyor.

MATIC’te Yatırımcı Sayısı, Artıyor

ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin enflasyonun 41 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu göstermesinin ardından, kripto para piyasası yine baskı altında. Ancak, Polygon ( MATIC), piyasaya meydan okuyarak büyük oranda artış kaydetti

 Son sekiz ayda, yükselen enflasyon karşısında merkez bankalarının şahin duruşu nedeniyle kripto para fiyatları düştü. Sonuç olarak, kripto piyasaları ABD TÜFE verilerine giderek daha duyarlı hale geldi. Uzmanlara göre, Bitcoin ve altcoin’lerin yeniden ivme kazanabilmesi için makro şartların değişmesi gerekiyor. Zincir içi veri analizi firması Santiment, son 30 gündeki ortalama MATIC trader’larının sayısının geçen Ekim’den bu yana en yüksek seviye olan %28 arttığını belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar