Bakkt Sonunda Açıldı ve İlk Satışını Gerçekleştirdi!

Özet

  • Bakkt için bekleyiş sona erdi.
07:18
23 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektöründe en az Bitcoin ETF‘si kadar sükse yaratmış bir gelişme varsa o da kesinlikle fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri ile piyasaya giriş yapmış olan Bakkt olarak bilinmekte.

Bakkt, ilk olarak duyurulduğunda 2018 yılının Aralık ayında piyasaya çıkacağını açıklamış olsa da, yapılan üst üste ertelemeler ve ABD’li regülatör CFTC’nin tam olarak onay vermemesi süreci ciddi bir şekilde uzattı. Bütün bunlara rağmen Bakkt misyonundan vazgeçmedi ve CFTC’den izin aldıktan sonra bugün resmen ilk satışını gerçekleştirdi.

Bakkt İlk Satışı Tamamladı

Bakkt‘ın Twitter hesabından yapılan açıklamada ilk fiziki teminatlı Bitcoin satışının 10.115 dolardan gerçekleştirildiği duyuruldu. Fiziki teminatlı BTC vadelileri Bakkt’ın üst kurumu Intercontinental Exchange bünyesinde listelendi ve kurumsal yatırımcılar buradan alım yapabilmekteler. Bunun yanı sıra Bitcoin ve diğer kripto para birimleri dün hafif çaplı bir düşüş yaşadılar ve BTC yeniden 10.000 dolar altına geriledi.

Bakkt’ın aktif olması ile birlikte ise Bitcoin önemli bir direnç veya destek noktası haline gelebilen 10.000 doların üzerine çıktı ki bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.009 dolardan işlem görmekte.

John  McAfee ve Tom Lee gibi isimler ise Bakkt’ın kripto para sektörünü tetikleyip fiyatları yeni rekorlara taşıyabileceğini düşünmekte.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI