X

Artık Yapı Kredi Mobil İle 7/24 Kripto Para Borsalarına Transfer Yapılabilecek

Yapı Kredi çok önemli bir gelişmeye imza attı ve mobil uygulamasına “kripto platform işlemleri” sekmesini ekledi. 
15:49
6 Mayıs 2021

16 Nisan’da yayınlanan genelge ile birlikte ödeme kuruluşlarının borsalar ile çalışması yasaklanmıştı. Dolayısıyla artık kripto para borsalarına sadece bankalar aracılığı ile transfer yapılabiliyor ve Yapı Kredi Bankası bu konuda çok önemli bir adım atmış gibi görünüyor.

Yapı Kredi’den Kripto Para Hamlesi

Ülkemizin en önemli bankaları arasında yer alan Yapı Kredi, kripto para borsalarına para transfer işlemlerinin kolaylaşmasına adına önemli bir adım attı. Yapılan açıklamalara göre Yapı Kredi mobil uygulamasına “Kripto Platform İşlemleri” menüsü eklendi ve artık bu menü ile birlikte Yapı Kredi müşterileri herhangi bir IBAN ya da hesap bilgisi kullanmadan 7 gün 24 saat kripto para borsalarına para transferi yapabilecek.

Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, dijitalleşmenin tüm dünyada alışkanlık ve rutinleri olduğu gibi varlık kavramını da değiştirdiğini ifade etti. Erdoğan’ın açıklamalarına göre Yapı Kredi, tüm bu gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerinin beklentilerini karşılamak adına dijital yatırımlar yapıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen BtcTurk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar