X

Artık Kesinleşti Yeni Altcoin Geliyor! Haberi 3AC Sızdırmıştı.

En büyük airdroplardan biri olacak. Peki yeni gelecek ve uzun süredir beklenen bu altcoin ne işe yarayacak?
17:48
13 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İflasıyla tüm kripto para piyasasını olumsuz etkileyen 3AC’nin kurucusu tarafından sızdırılan altcoin haberi doğrulandı. Dün, Three Arrows Capital kurucusu Zhu Su tarafından paylaşılan bir e-posta, yapım aşamasında bir StarkWare tokeni ima ediyordu. Ekipten kısa süre önce açıklama geldi. Zhu Su tarafından sızdırılan yeni tokenle ilgili diğer tüm detaylar.

StarkNet Token

Ethereum ölçeklendirme çözümü StarkWare, Three Arrows Capital kurucusu Zhu Su tarafından başlatılan son söylentileri doğrulayarak StarkNet Token adlı bir yönetişim tokeni başlatmayı planladıklarını açıkladı. StarkWare, Starks adlı bir teknolojiyi kullanarak Ethereum için ölçeklendirme çözümleri geliştiren bir şirkettir. İki ana zinciri vardır: merkezi olmayan borsalar dYdX (şimdilik) ve DeversiFi tarafından kullanılan StarkEx adlı izinli bir katman ve StarkNet adlı merkezi olmayan bir katman. Belirteç StarkNet için kullanılacaktır.

Bugün yapılan basın açıklamasında şunlar yazıyordu;

“Token, ekosistemin başarısına katkıda bulunan çalışmaları gerçekleştiren topluluğun destekçilerinin bu ekosistemin yönetiminde rol oynamasına izin verecek”.

StarkNet Token Nedir?

Şimdiye kadar 10 milyar token zincir dışı basıldı ve StarkWare’in yatırımcıları ve temel katkı sağlayıcıları da dahil olmak üzere taraflara tahsis edildi. Bu tokenler Eylül ayında StarkNet‘te yayınlanacak. Katkıda bulunanlara tahsis edilen tokenlerin dört yıllık bir hakkediş süresi olacak. StarkWare, ayrıca StarkNet Vakfı‘nı daha da kuruyor. StarkNet tokenlerinin hibesi ile finanse edilecek ve rolü StarkNet’in geliştirilmesini ve benimsenmesini ilerletmek olacaktır. Şimdiye kadar, StarkNet topluluğuna sıfır token tahsis edildi. StarkWare, gelecek yıl topluluğa “doğrulanabilir çalışmaya” dayalı token tahsisleri yapılacağını söyledi. StarkWare, bu tür tahsisler açıklandığında, yalnızca duyuru tarihinden önceki anlık görüntülere atıfta bulunacağını ve airdrop çiftçileri için filtre uygulayacağını da sözlerine ekledi.

StarkNet Token üç ana amaca hizmet edecek;

  • Blockchain yönetişimi için kullanılacak.
  • Katmanın performansı ve güvenliğine katkıda bulunmak için token stake edilebilir olacak.
  • Gelecekte işlem ücretleri için kullanılacak.

Uzun süredir aynı alandaki emsallerinin yaptığı airdroplar sebebiyle böyle bir adımın atılması bekleniyordu. 12 Temmuz’da Zhu’nun Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla bunun erkene çekilmesini sağladı. Bu e-postalar, bir StarkWare tokenine ve Three Arrows Capital’in potansiyel bir tokene yatırım yaptığını ima eden bir satın alma sözleşmesine atıfta bulunuyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar