Reklam

ARPA Chain Coin Nasıl Alınır?

ARPA Coin nedir ve nasıl alınır?
10:53
30 Ocak 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Nisan 2018’de kurulan ARPA’nın amacı, veri yardımcı programını birinin sahipliğinden ayırmak ve veri kiralamayı mümkün kılmaktır. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken, birden çok varlığın ortak çalışarak verileri analiz etmesi ve veri sinerjilerini çıkarması için yollar oluşturur. MPC ( Multi-Party Computation) ise blok zinciri tabanlı bir katman 2 çözümüdür.

ARPA Chain (ARPA) Nedir?

Geliştiriciler, ARPA ile uyumlu blok zincirlerinde gizliliği koruyan dApp’ler oluşturabilirler. Bazı acil kullanım durumları arasında kredi dolandırıcılığını önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI modeli eğitimi ve anahtar yönetim sistemleri bulunur. Örneğin, ARPA ağını kullanan bankalar, müşteri verilerini veya gizliliklerini ifşa etmeden, risk yönetimi amacıyla birbirleriyle kredi kara listelerini paylaşabilirler.

Bunların yanında ARPA’nın IEEE Standard Association, ISO, JD.com, Sinochem Group, CAICT, Elrond ve Chainlink gibi kuruluşlar ve teknoloji şirketleriyle ortaklıkları bulunuyor.

Bunlara ek olarak platformun yeler kripto para birimi olan ARPA token’ının kullanım örnekleri arasında hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, güvenlik depozitosu ve topluluk yönetişimi bulunuyor. ARPA token’ı şu anda Ethereum ağında çalışıyor.

Öte yandan ARPA başlangıçta Asya ve Avrupa’da iş geliştirme ve topluluk oluşturmaya odaklanacağını belirtiyor. Proje popülerlik kazandıkça topluluk büyümesinin odağı kademeli olarak diğer piyasalara doğru genişleyecek.

Yazının yayına hazırladığı sırada 2,69 dolardan işlem gören ARPA Chain Coin,189,420,809 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 102. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 72,164,169 adet ARPA Chain Coin bulunuyor ve bunun maksimum 1.500.000.000 ARPA Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 29 Aralık 2020 tarihinde 0,76 dolar ile dibi gören ARPA Chain Coin’in 25 Aralık 2020 tarihinde 2,92 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

ARPA, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ARPA Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde ARPA Chain coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekte fayda var.

  • ARPA Chain Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ARPA  yazın ve altta açılan ARPA/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “ARPA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek ARPA Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğini rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğini miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar