Araştırma: Tron (TRX) En Popüler dApp Ekosistemi Oldu!

Tron (TRX) merkeziyetsiz uygulama kullanıcıları konusunda Ethereum'u geçti mi?
18:00
5 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir zamanlar Ethereum (ETH) tabanlı bir token olan Tron (TRX), daha sonra kendi ağına geçiş yaparak rekabetin tohumlarını atmıştı. Tron, Ethereum ve EOS arasında kıyasıya devam eden merkeziyetsiz uygulama rekabeti, 2020 yılında ayrı bir boyuta ulaşacak gibi gözüküyor.

Tron, Ethereum’u Geride Mi Bıraktı?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum merkeziyetsiz uygulamalar konusunda hep lider olsa da, bu durum yakında değişebilir. Tron ve BitTorrent’e verdiği destek ile de tanınan Mike McCarthy, geçtiğimiz gün önemli bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. McCarthy’nin ifadesine göre günlük merkeziyetsiz uygulama kullanan kişilerin %50’sinden fazlası, Tron ekosistemine geçiş yaptı.

Yukarıdaki grafiğe bakıldığında Tron’un merkeziyetisz uygulama piyasasında BitTorrent ve LINO platformlarının da yardımıyla %51,5’lik bir paya ulaştığını görebiliyoruz. McCarthy bunun yanı sıra popüler bir söylentiye de değinerek, “Steem’i de eklersek %55 olabilir mi?” sorusunu yöneltti. Justin Sun’ın yakın zamanda yaptığı satın alımlara ek olarak Steem platformun da satın alacağı son günlerin popüler konularından birisi olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar