X


ApeCoin (APE) Gelişmeleri: Bu Altcoin ile Birleşiyorlar Ancak Durumu Telafi Eder mi?

ApeCoin, en son yaşanan NFT mintleme krizinden sonra bu altcoinin ağı ile entegrasyonunu duyuruyor.
21:00
3 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ApeCoin (APE), Ethereum (ETH)’nin yan zinciri olan Polygon (MATIC) ile entegrasyonunu duyuruyor. ApeCoin’in DAO yönetim kurulu üyesi Yat Siu, Otherdeeds NFT koleksiyonu mintlemesi sırasında yaşanan krizleri de yorumlayarak olayları açıklıyor.

Neler Olmuştu?

Geçtiğimiz Pazar günü Yuga Labs, yeni NFT koleksiyonu için mintleme etkinliğini duyurmuştu. Bu etkinlikte kullanıcılar, Otherleeds NFT koleksiyonunu edinmeye çalışıyordu. Ancak bazı şeyler, ters gitti ve istenilen gibi olmadı. Bu etkinlik sırasında ETH gaz ücretleri, daha önce benzeri görülmemiş şekilde arttı ve bu da kullanıcıların 2 ile 5 ETH aralığında gas fee ödemelerine sebebiyet verdi. Bu nedenle son NFT’lerini mintleyemeyen ancak yine de gas fee ödeyen kullanıcılar şikayetlerini Twitter’da dile getiriyor. Hatta bu kullanıcılardan bazıları APE ile ilgili tüm yatırımlarını çekiyor.

Bu süreçte Yuga Labs, gas fee’ler için ödeme sözü verirken bir yandan da yeni bir blockchaini duyurarak spekülasyon yaratıyor. Ancak her şeye rağmen ApeCoin’in DAO yöneticisi Yat Siu, durumu reddediyor. Siu, hem DAO’yu yeni bir blockchaine geçmeye teşvik ediyor hem de diğer taraftan APE için olası bir blockchain tartışması olmadığını savunuyor.

Devasa ETH Yakımı

Açıklamalara rağmen yatırımcılar, ikna olmuş gözükmüyor ve birer birer yatırımlarını APE’den çekiyorlar gibi görünüyor. Ayrıca etkinlikle beraber 55.817,39 ETH’nin yakılmasına da yol açılmış oldu. Ki bu yaklaşık 158 milyon dolara denk geliyor.

Otherdeed NFT’leri yedi günlük yakma sıralamasında liderlik tablosunun en başına yerleşirken bu, Ethereum ağının en yüksek token yakma olayı da oluyor. Böylesine devasa bir ETH yakımı ve elde edilemeyen NFT’lerle birçok yatırımcı, bu etkinlikten eli boş dönüyor. ApeCoin, Polygon ağı ile entegrasyonla durumu kurtarmayı hedefliyor. Ancak ne kadar başarılı olabilecekleri henüz bilinemiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar