Reklam

Analistten Ethereum Rakibi Altcoin için %40 Düşüş Uyarısı

Ünlü kripto para analisti ve trader'ı Justin Bennett, piyasalar ağır darbe alırken bir altcoin için daha fazla aşağı yönlü baskının söz konusu olduğu konusunda uyardı.
14:45
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü kripto para analisti ve trader’ı Justin Bennett, Bitcoin‘den (BTC) başlayarak en büyük altcoin Ethereum ve kana bulanmasını beklediği bir altcoin için yatırımcıları uyardı.

Bitcoin Üzerindeki S&P 500 Baskısı

Justin Bennett’e göre Bitcoin fiyatı henüz dibe vurmadı. Hisse endeksi S&P 500‘ün henüz ayı bölgesine girmediğini belirten Bennett, bir resesyonun gerçekleşmesi halinde endeksin daha da düşeceğini ve ikisi arasında güçlü bir korelasyon olmasından dolayı potansiyel olarak BTC’yi daha da aşağı çekeceğini belirterek şunları söyledi:

Bitcoin için henüz dibin geldiğini düşünmüyorum. Bir resesyona girmiş gibi göründüğümüz ve S&P’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece yüzde 19 uzakta olduğu düşünülürse 16 bin dolara doğru aşağı yönlü bir hareket bile yalnızca geçici bir rahatlama sağlayabilir.

Kripto para analisti, ayrıca piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para ve en büyük altcoin Ethereum (ETH) için de analizini paylaştı. Bennett’e göre, Ethereum, günlük grafikte bin 50 doların altında kapanış yapacak olursa potansiyel olarak mevcut seviyelerden yüzde 20’nin üzerinde düşebilir.

ETH için önemli seviye bin 50 dolar. 900 dolar ve potansiyel olarak 780 dolar da dahil olmak üzere daha düşük seviyelere düşüş için bu seviyenin altında bir günlük kapanış gerekiyor.

Solana’da (SOL) Yüzde 40’lık Düşüş Beklentisi

Analistin kana bulanmasını beklediği altcoin ise Ethereum’un en büyük rakibi olarak gösterilen Solana (SOL). Kripto para analisti, haftalık grafiğinin teknik analizine dayanarak SOL‘un mevcut seviyelerinden yaklaşık yüzde 40 düşeceğini öngörüyor.

Haftalık zamanda bakıldığında, önümüzdeki haftalarda 20 dolarlık bölgenin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor. SOL için kilit direnç seviyesi 37,40 dolar ile 39,25 dolar arasında.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar