X


Altcoin’lerde Hareketlenme Var: ETH ve MANA Artışları Dikkat Çekiyor

Bitcoin (BTC) nispeten stabil hareket ederken altcoin’lerde yukarı yönlü fiyat hareketlerinin olması yatırımcıların dikkatini çekti. 
16:00
18 Aralık 2021

Son zamanlarda tüm kripto para piyasasını kırmızı görmeye başlamıştık. Ancak yaşanan son hamlelere bakıldığında altcoin fiyatlarında artışlar olduğunu görüyoruz. Piyasa değeri bakımından büyük altcoin’ler yukarı yönlü hamleler yaparken metaverse coin’lere yaşanan atışlar da dikkat çekiyor.

Ethereum ve Altcoin’ler

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3 artış yaşadı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.960 dolar bandında işlem görüyor. ETH’nin Bitcoin hala kırmızıda iken artışa geçmiş olması ise dikkat çekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’un yanı sıra Solana (SOL) son 24 saatte yaklaşık olarak %2 artış kaydederken, Ripple (XRP) %2,4, Avalanche (AVAX) %7,5 ve Terra (LUNA) %10 artış yaşadı. Ayrıca Bitcoin de şu anda 47.000 dolarlık desteği geri almak için mücadele ediyor gibi görünüyor.

Metaverse Coin’ler

Altcoin’lerde özellikle metaverse coin’lerdeki artışların dikkat çektiğini ifade edebiliriz. Piyasanın en popüler metaverse coin’lerinden olan Decentraland (MANA) son 24 saatte %10’un üzerinde değer kazandı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 3,4 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

MANA’nın yanı sıra The Sandbox (SAND) %%in üzerinde artış kaydetti. Ayrıca Axie Infinity (AXS) %2,5, Enjin (ENJ) %3,2 ve Kalao (KLO) %11’lik artışları ile dikkatleri çekti. Dolayısıyla Bitcoin’in nispeten stabil kaldığı bir piyasada belli başlı kripto para birimlerinin artışa geçmiş olması bazı analistler tarafından pozitif bir durum olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar