X

Altcoin’ler Kan Kaybediyor: ETH, XRP, DOGE ve MATIC’de Son Durum!

Elde edilen grafiklere göre Ethereum, Ripple, Dogecoin ve Polygon’da düşüşler devam ediyor. Beklentiler ne yönde?
10:15
17 Temmuz 2021

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri hafta sonuna düşüşle başladı. Bitcoin’in 31.000 dolarlık önemli seviyeyi kaybetmesi her ne kadar olumlu bir gelişme olarak nitelendirilse de altcoin’lerde aşağı yönlü grafikler görülmeye ve önemli seviyelerin altında kalınmaya devam ediliyor.

ETH ve XRP Önemli Seviyelerin Altında

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.886 dolardan işlem gören Ethereum (ETH) fiyatının 2.000 dolarlık önemli psikolojik seviye altında kalıyor olması dikkat çeken bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre yukarı yönlü olarak 2.100 dolarlık seviyenin aşılması piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin için çok önemli bir test niteliğini taşıyor. Bu seviyenin üzerine doğru yapılacak bir hamlenin ise 2330-2432 dolarlık ana direnç bölgesine gidişi kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Bunun yanında XRP’nin de 0,60 dolarlık önemli seviye altında işlem gördüğü ifade edilebilir. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,58 dolar seviyesinde işlem gören XRP için de analistler öncelikle 0,60 doların aşılması gerektiğini düşünüyor.

Ancak bu noktada XRP’nin üst üste iki düşüş modeli oluşturması endişeler sebep oluyor ve bu sebeple yatırımcıların temkinli olması tavsiye ediliyor.

Dogecoin ve Polygon

Dogecoin (DOGE) 2021 yılına damga vuran kripto para birimleri arasında yer alıyor ama yükseliş kadar sert düşüşlerin yaşanması yatırımcıları tedirgin ediyor gibi görünüyor. Aslında Dogecoin konusunda analistler defalarca yatırımcıları uyarmış ve düşüşün sert olabileceği konusunda dikkatli olunması gerektiğini dile getirmişti. Dogecoin fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,175 dolar bandında işlem görüyor ve 0,73 dolarlık rekor fiyatın oldukça altında ilerliyor.

Bunun yanında MATIC fiyatında da aşağı yönlü eğilim devam ediyor. Polygon (MATIC) yazının yayına hazırlandığı sırada 0,80 dolar bandında işlem görüyor. Analistlere göre MATIC’de yukarı yönlü bir grafiğin oluşabilmesi için öncelikle 0,85 dolarlık psikolojik seviyenin aşılabilmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar