X


Altcoin’ler Düşüş Rekoruna Yaklaştı

Altcoin'ler 11 Eylül'e kadar 252 gün boyunca düşüş yaşadı.
15:00
13 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Altcoin piyasası 252 günlük düşüşünü sürdürdü ve 2014 yılındaki 266 günlük düşüşe oldukça yaklaştı.

Altcoin’lerin 252 günlük düşüşü 11 Eylül’e kadar devam etti, dün gözlenen yatay hareketten sonra bugün birçok altcoin çift haneli artışlarla fiyatını toparladı. 2014 yılında buna benzer bir düşüş yaşanmıştı, o zamanlarda 266 gün boyunca aşağı yönlü hareket eden  altcoin’lerin değeri %86 azalmıştı.

2013 yılında fiyatların çakılmasının ardından yıllar süren düşüş dönemine “kripto buz çağı” adı verilmişti. Ancak bu ağır kayıpların ardından bile BTC ve bazı altcoin’ler tekrar yükselip tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaşmayı başarmıştı.

2018 yılında ise tablo biraz farklı. Altcoin sayısı oldukça fazla ve yeni değerler oluşmuş durumda. 2017 yılının sonunda bütün fiyatlar oldukça yüksekti ancak bir balon oluştuğuna dair şüpheler devam ediyordu. Akabinde geçen 9 aya yakın bir süreden sonra kripto para piyasası şu andaki konuma geldi.

Altcoin’lerin bundan sonra izleyebileceği yollar hakkında çeşitli görüşler bulunuyor. Kimilerine göre artık satışlar çok yüksek seviyeye ulaştığı için yükseliş başlayacak. Bazılarına göreyse çoğu altcoin artık alınıp satılmadığından donacak ve piyasadan silinecek. Bitcoin’in tek kripto para olacağını düşünenlere göre 1944 adet altcoin şu anda yok olmaya yüz tutmuş durumda.

Bazı altcoin’ler için ETH ve NEO gibi projelerin çok fazla değer kaybetmesi iyi bir haber olabilir çünkü yatırımcılar yeni teknolojilere yönelebilirler. Bu yıl içerisinde EOS, TRON ve Ethereum Classic ayı sezonuna rağmen zaman zaman çıkış gösterdi ve kripto piyasasının genelinden daha iyi performansa sahipti. Diğer yandan Electronuem (ETN) gibi ICO fiyatının altında işlem gören altcoinler de bulunuyor.

Kaynak: Cryptovest

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar