reklamı kapat

Altcoin Kurucusundan Vitalik Buterin’e Tepki

TomoChain (TOMO) kurucusu Long Vuong Buterin'e tepki gösterdi.
18 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin yüksek işlem hızına sahip olduğunu iddia eden projeleri merkezi ve güvenilmez olarak görmesiyle ünlü. TomoChain kurucusu Long Vuong bu duruma sessiz kalmadı ve Buterin’e tepkisini gösterdi.

Long Vuong

TomoChain hızlı ve ucuz işlemlerin dışında başka özellikler vadeden EVM (Ethereum Sanal Makine) uyumlu bir Blockchain projesi. Ethereum’daki iki haneli “saniyede işlem hızı” sayısı, Bitcoinist’in haberine göre TomoChain’de 1.000. Vuong’un Buterin eleştirisini dinleyelim:

Çoğu sistemde git-geller olur. Ancak neyin çöp olduğu ve neyin olmadığına dair açıklama yapacak kişi Vitalik değil.

Vuong daha sonra şu eklemeyi yaptı:

Ethereum için bu yıl iyi gitmeyecek. Vitalik ve Ethereum farklı yerlerde. Bir taraftan Bitcoin maksimalist tayfa tarafından saygısızlığa uğrarken diğer yandan performans sorunlarını etkili bir şekilde çözememiş gibi duruyorlar.

Buterin’in Sözleri

Vitalik Buterin bu yıl Blockchain Connect konferansında şu sözleri sarf etmişti:

Sürekli bir Blockchain projesi çıkıp farklı bir algoritmaya sahip olduğu için saniyede 3.500 işlem işleyebildiğini iddia ediyor. Bu aslında ‘biz merkezi bir çöp yığınıyız’ anlamına geliyor.

Vuong bu eleştiri karşısında sinmedi ve Buterin’e tepki gösterdi. Vuong’a göre TomoChain’de 150’in üzerinde masternode bulunuyor, işlemler yüksek hızlı ve düşük masraflı bir şekilde işleniyor.

Ana ağı Aralık 2018’de hayata geçen TomoChain kripto para dünyasında yavaş yavaş ivme kazanıyor. Vuong Singapur ve Vietnam merkezli şirketinin Ethereum’un ölçeklenme sorunlarına uygulanabilir bir çözüm sunacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.