reklamı kapat

Almanya’da Yemek Siparişlerinde Artık Bitcoin Kabul Ediliyor

Almanya'da artık yemek siparişi verirken Bitcoin'le ödeme yapılabilecek.
29 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Almanya’nın en büyük yemek sipariş platformunda bundan böyle ödemelerde Bitcoin kabul edilecek.

Bitcoin Ödemeleri

Dailyhodl’a göre Berlin merkezli Lieferando.de tüm ülkede hizmet veriyor ve fast food’dan gurme yemeklere kadar geniş yelpazede 13.000 restoranıyla dikkat çekiyor. Sitenin kullanıcıları online olarak Bitcoin’le, kredi kartlarıyla, Sofort’la veya PayPal’la ödeme yapabiliyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Bitcoin’le yapılan ödemelerde hiçbir işlem ücreti alınmıyor. PayPal ve kredi kartları ise ek olarak %6 işlem ücreti kesiyor.

Takeaway

Lieferando’yu bünyesinde barındıran Takeaway.com dünyanın en büyük online yemek sipariş hizmeti veren web sitelerinden biri. Takeaway.com ödemelerde Bitcoin kabul etmeye Temmuz 2017’de başladı. Şirket Bitcoin’le ödeme opsiyonunun müşterileri tarafından son derece olumlu karşılandığını açıkladı. Takeaway Hollanda, Avusturya ve Polonya’daki yemek siparişlerinde de Bitcoin’le ödeme kabul ediyor.

Açıkçası Türkiye’de de bu alanda benzer bir potansiyel bulunuyor. Zira ülkemizde online yemek siparişi özellikle son yıllarda büyük popülerlik kazandı ve bu alanda hizmet veren birçok web sitesi mevcut. Dolayısıyla Bitcoin’le ödeme bu sitelerin sistemlerine entegre edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.