X


ABD’nin 20 Trilyon Dolarlık Borcu Kripto Paraları Yükseltebilir

ShapeShift CEO'su Erik Voorhees ABD'nin büyüyen borcunun gelecekte kripto paraları yükseltebileceğini iddia etti.
08:00
11 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para platformu ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees geçtiğimiz günlerde bir hayli dikkat çekici ifadelere imza attı. Amerika Birleşik Devletlerinin büyüyen borcuna işaret eden Voorhees bu durumun kripto para alanında büyük bir sıçramayı tetikleyebileceğini iddia ediyor.

Birleşik Devletlerin gittikçe büyüyen borcunun Kasım ayı verilerine göre 21,7 trilyon dolar civarında olduğu biliniyor. Dünyaca ünlü birçok ekonomist bu durumun oldukça ciddi sonuçlar doğuracağını belirtiyor. Kripto para topluluğunun tanındık isimlerinden Erik Voorhees de konu hakkında benzer yönde açıklamalarda bulundu.

Voorhees şunları belirtiyor:

Bir sonraki küresel kriz meydana geldiğinde ve dünya 20 trilyon dolar borcu bulunan kuruluşların bu miktarı ödemesinin imkansız olduğunun farkına vardığında itibari paranın sonu gelecek. İşte o zaman kriptolara ne olacağını seyredin.

Bu çarpıcı iddiayı gündeme getirerek kripto para alanındaki birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başaran Voorhees hükümetin ve federal rezervin ulusal borcu ödeyebilmek için daha fazla para basmak zorunda kalacağını belirtiyor. Bu durumsa ülke ekonomisindeki enflasyonun yükselmesiyle daha sonra da ABD dolarının alım gücünün düşmesiyle sonuçlanacak.

BlackRock gibi büyük finansal kuruluşlar endişeli

Yönetimi altında 6,317 trilyon dolar değerinde varlığı bulunan dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, ABD’nin hızla büyüyen ulusal borcu hakkındaki endişelerini ifade eden başlıca finansal kuruluşlardan. Şirketin CEO’su Larry Fink, ABD hükümetinin gelecekte arz sorunları yaşayacağını belirterek bu duruma büyümeye devam eden bütçe açığının neden olacağının altını çiziyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar