X


ABD’li Senatör Cynthia Lummis’den Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması

Lummis, BTC yatırımına sahip.
07:21
18 Haziran 2021

ABD’li senatör Cytnhia Lummis, gerçekleştirdiği güncel bir röportajda lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) desteklediğini ve aslında aktif olarak Bitcoin yatırımı da yaptığını açıkladı.

Cynthia Lummis, Bitcoin Yatırımına Sahip

Lummis, Wyoming eyaletinden senatör olarak seçilen ilk kadın olmasıyla da tanınıyor. Wyoming’in ilk kadın senatörü olmanın yanı sıra ABD’de Bitcoin‘i destekleyen nadir yasa yapıcılardan birisi olan Lummis, lider kripto para biriminin özellikle enflasyona karşı mükemmel bir araç olduğunu ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ABD doları özellikle koronavirüs pandemisi sonrası ciddi bir enflasyon tehlikesi ile karşı karşıya ve %2 olan enflasyon oranının %5 üzerine çıkması bekleniyor. Özellikle FED’in daha fazla para basması karşısında ABD dolarının enflasyon oranının %5’in üzerine çıkıp alarm vermesi bekleniyor. Bu da birçok insanın alternatif araçları aramaya başlamasına neden oldu ve Bitcoin de bunlardan birisi.

Bitcoin, Enflasyona Maruz Kalmıyor

Bitcoin, her 4 yılda bir gerçekleşen blok ödülü yarılanması ve sadece 21 milyon arzı ile enflasyona maruz kalmıyor. Lider kripto para birimi, enflasyona maruz kalmayıp aynı zamanda deflasyonel bir model ile yatırımcı çekmeyi başarıyor. Aslında Bitcoin’in son zamanlarda çok fazla kurumsal yatırımcı çekmesinin temel sebebi de tam olarak bu olarak görülmekte.

Lummis de konu hakkında yaptığı açıklamasında değer tasarruf aracı olarak Bitcoin’i seçtiğini ve böyle panik dolu anlarda Bitcoin ile tasarruf yapılabileceğini düşündüğünü vurguladı. Bitcoin Conference 2021 etkinliğinde de konuşan Lummis, Wyoming’in yaptığı yeniliklerin diğer eyaletlere de yayılacağını düşündüğünü belirtti.

“Başka Eyaletler de Bitcoin Kabul Etmeli”

Lummis, Wyoming’in ödemeler ve vergiler için kripto paraları kabul etmesini sağlamıştı. Yeni yaptığı açıklamalara bakılırsa bunu başka ülkelerin de kabul etmesi için uğraşacağı ve bunda kararlı olduğu görülüyor. Senatör Krysten Sinema ile beraber Finansa Yenilik Grup Toplantısı ekibini kuran Senatör, Bitcoin’in daha yaygın bir kullanıma ulaşması için elinden geleni yapmaya hazır gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar