ABD şirketlerinin uzun vadeli planları arasında ‘’Dijital paraya uyum’’ var

14:05
16 Kasım 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Teknoloji devi HP tarafından ABD vatandaşları ve ABD’de hizmet veren şirketlere yönelik olarak yaptırılan ankette, dijital paralar için ilginç tespitler bulunuyor.

Anket sonucu, katılımcı şirketlerin %79’unun Bitcoin gibi kripto paralara uzun vadede uyum planı hazırladıklarını ortaya koyuyor. Ayrıca katılımcıların % 80’i, dijital paranın gelecekte kağıt parayı geçebileceğini düşünüyor. Bu görüşe katılmayan %20’lik kısım, bunun hiçbir zaman olmayacağını belirtirken, katılımcıların çoğu ise bu görüşün 5-10 yıl içerisinde gerçekleşeceğini ifade ediyor.

Anket sonuçları arasındaki bir diğer önemli noktayı güvenlik sorunları oluşturuyor. Bu bağlamda, katılımcıların dijital paraların yaygınlaşması konusundaki en büyük endişesinin güvenlik sorunları olduğu vurgulanıyor.

ABD şu anda Bitcoin ve diğer kripto paralara en büyük destek veren ülkelerden biri konumunda bulunuyor; bu nedenle ABD hükumeti veya şirketlerinin atacağı herhangi bir olumlu adım kripto para ekosistemi için çok önemli görülüyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar