X


ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu: Blockchain’in Değeri Resmen Kanıtlandı

23:46
13 Nisan 2016

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CTFC) temsilcisi J. Christopher Giancarlo önemli finansal kurumların son zamanlarda yaptığı blockchain ve açık defter teknolojisi testleriyle blockchain’in değerinin kanıtlandığına inanıyor.

Cato Enstitüsü’nün düzenlediği bir etkinlikte konuşan Giancarlo, DTCC’nin Bank of America, Citigroup, Credit Suisse ve Axoni startup’ının katılımıyla tamamladığı ve başarılı geçen blockchain testine değinerek şunları ifade etti:

“Testin blockchain teknolojisinin potansiyeline dair sağlam bir kanıt oluşturduğuna inanıyor ve benzer testlerin yakın zamanda yapılacağını düşünüyorum.”

Fonksiyonellik ve dayanıklılıkla alakalı 85 madde içeren testin ekonomik düzenleyicileri aşan nitelikte olduğunu ve düzenleyicilerin blockchain’i artık “zararsız” olarak görmesi gerektiğini vurgulayan Christopher Giancarlo, Lehman Brothers’dan bitcoin ve blockchain’e kadar birçok farklı konuya değindiği konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Düzenleyicilerin çıkardığı yasa ve talimatların getirisi olan kafa karışıklığını blockchain ile atlatabiliriz.”

Küresel çapta düzenleyicilerin veri paylaşımı konusunda uyumlu olması gerektiğini savunan Giancarlo, blockchain’in etkili bir çözüm yolu olduğunu aktardı. Giancarlo bunun yanı sıra düzenlemelerin birbirinden farklı şekillerde yapılabileceği endişesini taşısa da bunun önüne geçmek için düzenleyicilerin birleşmesi ve fikir birliğine varması gerektiğini kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar