reklamı kapat

Aave Coin Nasıl Alınır?

Aave (LEND) projesi nedir?
21:20
25 Ağustos 2020

Aave (LEND), Ethereum blockchain ağı tabanlı olan ve kendi kripto para birimine sahip açık kaynaklı bir protokoldür. Aave’nin son dönemde elde ettiği yükseliş ve popülerlik, “LEND Coin Nedir?” veya “Aave LEND Coin Satın Al” gibi ifadelerin çok fazla yazılmasına yol açtı. Bu da LEND projesine olan ilginin zirvede olduğunu ve Aave LEND Coin’in ne olduğunu bilmek isteyenlerin sayısınına arttığını gösteriyor.

Peki LEND Coin nedir ve proje neden bu kadar kısa sürede böylesine ilgi çekti?

Aave Coin Nedir?

Aave aslında uzun süredir kripto para piyasasında yer alan bir platform ve proje olarak biliniyor. Buna karşın Aave’nin LEND isimli kripto para birimi nispeten yeni piyasaya sürüldü ve bu olaydan beri inanılmaz bir yükseliş yakaladı. Aave protokolüne giren yatırımcılar belirli kripto para birimlerini teminat olarak yatırıp, bunun karşılığında merkeziyetsiz bir şekilde kripto para kredisi çekebiliyorlar. LEND Coin de protokolün kendi kripto para birimi olmanın yanı sıra işlem ücreti gibi bazı ücretlerin ödenebilmesini sağlıyor ve kullanıcılara kolaylık sunuyor.

Yatırımcıların teminat ile sağladıkları likidite ve verdikleri garanti, hem yatırımcılara kredi, hem de sağlanan likidite ile Yield Farming yapma imkanı sunuyor. Yield Farming sadece LEND’in değil diğer birçok DeFi projesinin rekor şekilde yükselmesini sağlamıştı ve bu yükseliş hala son hız devam ediyor gibi gözüküyor. LEND Coin sahipleri bunu sadece yatırım olarak değil aynı zamanda ağdaki değişikliklerde söz hakkı sahibi olmak için de kullanabilmekte.


LEND Coin Yorum

LEND Coin yorumlarına bakıldığında bunun özellikle Binance kripto para borsası tarafından listelenince rekor bir yükseliş elde ettiği görülüyor. LEND Coin satın almak isteyenlerin de imdadına yetişen Binance, yaptığı bu listeleme ile projenin bir anda bütün sektörün gündemine oturmasını sağladı.

Merkeziyetsiz finans sektörünün en büyük projelerinden birisi haline gelen LEND Coin’in parlak bir geleceğe sahip olduğu ise bilinen bir gerçek. Peki LEND Coin tam olarak nereden ve nasıl satın alınır?

LEND Coin Nereden Alınır?

Binance üzerinden LEND Coin alımı için aşağıdaki adımların takip edilmesi yeterli olacaktır:

  • LEND satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna LEND yazın ve altta açılan LEND /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “LEND AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek LEND alma işlemini tamamlayın.

Böylelikle başarıyla LEND satın almış olacaksınız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.