reklamı kapat

250 Bin Marka Alışverişinde Basic Attention Token Kazanılabilecek

Brave tarayıcısı BAT'ı binlerce markayla buluşturabilecek bir ortaklığa imza attı.
21:00
28 Şubat 2019

Brave tarayıcısı kullanıcıları yaklaşık 250 bin markadan alışveriş yaptıklarında Basic Attention Token (BAT) kazanabilecekler. Bu markaların arasında Amazon, Apple, Starbucks gibi popüler marklar da bulunuyor. Yeni özellik Brave’in Blockchain reklamlama platformu TAP Network ile yaptığı anlaşma ile mümkün oldu.

Brave ve TAP Network

Brave gizlilik odaklı, kullanıcların reklamlarla etkileşimine odaklanan bir platform. Aynı zamanda Brave bu sistemin içerisine kripto paraları dahil ediyor. TAP Network de benzer olarak harcamalar karşılığında ödül veren bir yapıya sahip. Brave CEO’su Brendan Eich TAP Network ile yaptıkları anlaşmanın yeni ufuklar açacağını ifade etti.

Gerçekleşen anlaşma sayesinde BAT token’ı olan kullanıcılar Amazon, Apple, Starbucks hediye kartları karşılığında BAT token’ı kazanabilecekler. Otel konaklamaları, bazı restoranlarda yapılan ödemeler ve eğlence sektöründe tanınmış markalarda BAT fırsatları sunulacak. Ayrıca bazı kurumlara bağış yapan kullanıcılar da BAT token’ları ile ödüllendirilecek.

BAT Token’ları

Duyuruda Brave tarayıcısı kullanılarak izlenen reklamlar karşılığında kullanıcıların BAT kazanacağı da belirtilmiş. Henüz Brave reklam verenleri platformuna katma aşmasında. TAP Network bu açıdan Brave tarayıcısına büyük fayda sağlıyor. Eich günümüz reklamlama sisteminde hem reklam verenin hem de kullanıcıların yeteri kadar fayda sağlayamadığını vurguluyor ve bu sistemi yenisiyle değiştirmeyi amaçlıyor. Brave şu anda reklamlama ağını genişletebilmek adına yeni ortaklıklar arıyor. Ayrıca 2019 sonuna kadar mobil platformlara da yayılmayı planlıyor.

Büyük kripto paraların kabullenme sorunu yaygınlaşmalarında büyük engel oldu. BAT token’ları Brave’in reklamcılık girişimiyle yaygın kullanılmaya başlayabilir. En azından mantıklı teşvikler sayesinde kullanıcılar bu fikre aşina olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun