X


Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi!

Kripto para piyasası adına olumlu başlayan bir Kasım ayı ile beraber, Solana ve Polkadot'ta ATH görülürken, AVAX da tüm zamanların en yüksek seviyesine önemli ölçüde yaklaştı.
21:26
3 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası adına olumlu geçen bir Ekim ayının ardından Kasım ayı da, birçok kripto varlık adına olumlu başladı. Solana ve Polkadot başta olmak üzere birden fazla kripto para birimi yeni zirveler kaydederken, birçok altcoin de yukarı yönlü fiyat hareketleri gerçekleştirdi.

Solana (SOL)

Son 1 yıl içerisinde 1,40 dolar fiyat seviyelerinden 200 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselerek ciddi değer artışları kaydeden Solana, Kasım ayına da yukarı yönlü fiyat hareketleri ile başladı. Solana blok zincirinin yerel tokenı olan SOL, yakın zaman içerisinde 145 dolar fiyat seviyelerinde belirli bir süre konsolide olsa da, konsolidasyondan çıkıp yükseliş hareketlerine devam etmeyi başardı ve tekrardan 200 dolar fiyat seviyelerini aştı. SOL, bugün de (3 Kasım 2021)  kaydettiği değer artışları ile tekrardan yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan, 235 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Yeni zirvesini kaydetmesinin ardından SOL, ufak bir düzeltme hareketi yaptı ve 225 dolar fiyat seviyelerine bir geri çekilme gerçekleştirdi.

Polkadot (DOT)

3 aydan uzun süren yükseliş hareketleri ile Polkadot, 2 Kasım’da yeni bir ATH kaydederek 53 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. DOT, 1 aylık grafiğinde 40 dolar seviyeleri ile 45 dolar fiyat seviyeleri arasında bir süre yatay seyrederek akümüle olsa da, 45 dolar direnç seviyesini aşması ile beraber yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam etti ve 50 dolar seviyelerinin üzerine çıkarak yeni bir ATH kaydetti. 2 Kasım’da kaydettiği 53 dolar ATH seviyesinden bu yana DOT, 24 saatlik zaman diliminde güçlü kalmayı başardı. Polkadot, gün içerisinde birkaç defa 50 dolar seviyelerini test etmeye kalkışsa da, bu seviyeyi koruyarak tekrardan 52 dolar fiyat seviyelerine yükseldi ve ATH seviyesini kısmen korudu.

Avalanche (AVAX)

Yaklaşık 3 haftadır kısmi bir yükseliş trendinde olan AVAX, 62 dolar fiyat seviyelerinden kaydettiği değer artışları ile 74 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. AVAX, bir aylık grafikte 65 dolar civarındaki direnç seviyesini aşsa da, kısa bir süre içerisinde tekrardan bu seviyelerin altına düşerek bir süre bu fiyat seviyelerinden satış baskısı yedi ve 65 dolar seviyesinde tekrardan bir direnç ile karşılaştı. Ancak Kasım ayının birinci gününden beri yaptığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile AVAX, yeniden 65 dolar fiyat direncini aşmayı başardı ve 74 dolar fiyat seviyesine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine (AVAX ATH: 79,52 USD – CoinMarketCap) önemli ölçüde yaklaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar