Reklam

1 Günde Yüzde 50 Düşüş Yaşayan Coin Tepki Topladı!

Matic Network (MATIC) 1 günde yüzde 50 üzeri düşüş yaşadı.
17:00
10 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘in Launchpad ile piyasaya sürdüğü Matic Network (MATIC), ne yazık ki bir dönem çok kazandırdığı gibi şimdi de ciddi anlamda kaybettirmeye başladı.

Matic’ten Rekor Düşüş

Binance IEO‘su ile 8 milyon dolarlık toplam piyasa hacminden zirve noktasında 63 milyon dolarlık bir piyasa hacmine yükselen ve 8 kat artış yakalayan MATIC, tek bir gün içerisinde yüzde 50 üzeri düşüş yaşayarak birçok yatırımcısının tepkisini çekti.

Yaşadığı ilk yükselişten sonra yerini hafif bir düşüşe bırakan ve Kasım ayı itibariyle yeniden yükselişe geçen MATIC, 23 Kasım tarihinde 0,014 dolarlık birim fiyata sahipken, düşüşe geçmeden önce 0,042 dolara kadar çıktı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 0,020 dolardan işlem gören altcoin‘in proje sorumlularından da konu hakkında açıklama geldi.

Yatırımcılar MATIC yöneticilerinin coin zirve yaptıktan sonra dump yaptığını yani yüklü miktarda MATIC sattığını iddia etse de, proje sorumluları böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve ellerindeki coin miktarını koruduklarını vurguladı.

Matic Vakfı’na ait token’lerin hala yerli yerinde olduğunu belirten proje sorumluları, düşüşün sebebini bilmeseler de MATIC’in hiç olmadığı kadar güçlü yükselişe devam edeceğini vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar