X


Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Güvenilir Bir Para Olamaz!

Milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban yine Bitcoin'i (BTC) eleştirdi.
20:00
10 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin(BTC) 2019 yılında bütün dünyanın ilgisini üzerine toplayacak kadar başarılı bir performans sergilese de, Temmuz ayından sonra görülen düşüş birçok eleştiriyi de beraberinde getirdi.

Bitcoin Eleştirileri Devam Ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, ünlü yatırımcı Warren Buffet ve Jamie Dimon gibi isimlere, Dallas Mavericks’in sahibi olan milyarder teknoloji yatırımcısı Mark Cuban da katıldı. Cuban, BTC’nin güvenilir bir para birimi olabilme şansını ”sıfır” olarak tanımladı ve ekledi:

”Bitcoin güvenilir bir para birimi olamaz çünkü teknik olarak işe yaramıyor. Bunu kullanması çok zor ve hacklemesi çok kolay. Anlaması çok zor ve buna bir değer biçmesi de bir o kadar uğraştırıcı.”

Bitcoin’e rakip birçok kripto para birimi olduğunun da altını çizen Cuban, Bitcoin’in diğerlerinden üstün olmasının herkes tarafından anlaşılamadığını ve insanların bunun neden olduğunu kavrayamadığını vurguladı.

Balon Dediği ICO’lara Katıldı

Cuban aslında kripto para sektörüne yabancı bir isim değil ve kendisi daha önce de 2017 yılının ünlü rallisinde Bitcoin ile bütün kripto para birimlerinin birer balon olduğun vurgulamıştı. Özellikle ICO’lara balon diye hitap eden milyarder yatırımcının UnikoinGold isimli bir projenin ICO’suna katılması ise birebir tezat oluşturmakta.

Milyarder isim bundan iki ay önce ise Bitcoin almak yerine muz alıp yemeyi tercih edeceğini belirterek tepki çekmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar