x

Büyük Bankalar R3 Konsorsiyumundan Ayrılıyor Mu?


Bitkapital

2bd7c5ff5019bcfd2d8010df6d0c2d7a_w400_h300_cp_scGeçtiğimiz günlerde iki dev banka Goldman Sachs ve Banco Santander R3 blockchain araştırma konsorsiyumundan çıkacağını açıklamıştı. Wall Street Journal’da dün yayınlanan yeni rapora göre Morgan Stanley’de R3’den çıkmayı planlıyor.

Alınan bilgilere göre bankaların R3’den çıkış nedeninin konsorsiyumun iç politikalarının değiştirilmesi olabileceği ifade ediliyor.

Diğer bir neden ise bankaların blockchain teknolojisi hakkında kendi araştırma yapılanmalarını kurması olarak gösteriliyor. Fakat bu çıkışlara rağmen bankaların blockchain’e olan ilgisini kaybetmediklerini belirtmekte fayda var.

Finans ekosisteminde blockchain teknolojilerini geliştirme ve araştırma için 2015 yılında kurulan R3, yaklaşık 70 üye finansal kurumdan oluşuyor. Ayrıca faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden ekip, 10 Kasım’da “Know-Your-Client” adı verilen bankalar için blockchain tabanlı yeni bir kimlik denetim uygulamasını test etmişti.

Konsorsiyumdan ayrılan bankalarla ilgili R3’den henüz bir açıklama yapılmazken; Bank of America, UBS ve Barclays gibi bankaların R3’e destek vermeye devem edeceği bildirildi.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Büyük Bankalar R3 Konsorsiyumundan Ayrılıyor Mu?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video