X


R3 Blockchain Araştırma Projesi Finansal Kurumları Birbirine Bağlayacak

09:30
9 Aralık 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Küresel finansal hizmetler için yeni jenerasyon teknolojilerin oluşturulmasına ve geliştirilmesine odaklanan inovasyon şirketi R3, üzerinde çalışmaya devam ettikleri blockchain araştırma projesinin sonuçlarının 12 ay içinde açıklanacağını belirtiyor.

Şirketin piyasa araştırma başkanı Tim Swanson, Londra’daki proje ekibinin blockchain araştırma sonuçlarını 12 ay içinde duyuracağını, aksi takdirde “insanların bunun saçmalıktan ibaret olduğunu düşünerek sırtını onlara döneceklerini” ifade ediyor.

Singapur Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Tim Swanson, Bitcoin danışmanı  olarak R3 bünyesine bu sene katıldı. Swanson’a göre bir blockchain projesinde bankalarla birlikte çalışmanın en büyük zorluğu kısa zamanda işleyen bir platform kurmak ve beklentileri karşılamak:

“Birçok banka el ele verdiklerinde ortak bir kayıt defterini hayata geçirerek çeşitli masrafları ortadan kaldıracaklarını veya düşüreceklerini; bu sistemin de sektör içinde kendiliğinden gelişeceğini düşünüyor. Biz ise doğru yaklaşımın bütün finansal kurumların en baştan birbirine bağlanması olduğunu düşünüyoruz. Aksi halde sadece karşılıklı iletişimin olmadığı farklı ortaklıkları yeniden kurmuş oluyoruz ve bu da ağın sağladığı faydaları boşa çıkarıyor.”

Geçtiğimiz ay R3’ün finansal kurumlarla olan partnerliği, içlerinde Barclays, Bank of America, Credit Suisse, Deutsche Bank, HSBC, Commerzbank gibi devlerin bulunduğu 30 şirkete ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar