f Zincir Üzeri Veriler Çok Net! Bu Altcoin Her An Patlayabilir! › COINTURK

Zincir Üzeri Veriler Çok Net! Bu Altcoin Her An Patlayabilir!

Özet

  • 29 bin cüzdan adresinin 295 milyon adet LINK satın almasıyla Chainlink'te (LINK) 6,63 dolar ile 6,88 dolar arasında güçlü bir destek bölgesi oluştu.

  • Zincir üzeri veriler, Chainlink'in bu destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yükseleceğini gösteriyor.

  • Lendvest, Chainlink'in CCIP teknolojisini kullanarak merkeziyetsiz bir kredi puanı sistemi geliştirecek, bu da LINK'in fiyatını olumlu etkileyebilir.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
23:00
12 Ağustos 2023

6,63 dolar ile 6,88 dolar aralığında güçlü bir destek bölgesi oluşturan Chainlink (LINK), bu destek bölgesinin oluşum sürecinde 295 milyon adet LINK satın alan yaklaşık 29 bin cüzdan adresini kendine çekmeyi başardı. Büyük LINK balinalarının agresif birikimiyle güç kazanan destek seviyesi, altcoin’in ileriye dönük fiyat seyri için son derece pozitif bir görünüme işaret ediyor.

Chainlink’in Fiyatına Güçlü Destek

Zincir üzeri veriler, Chainlink’in 6,63 dolar ile 6,88 dolar aralığında destek seviyesinin üzerinde tutunduğu müddetçe güçlü bir yükseliş hissinin hakim olduğunu ortaya koyuyor. Bu duygu, kısa vadede fiyatın önündeki önemli direnç seviyelerinin bulunmaması ile daha da güçleniyor. Güncel veriler altcoin‘in son 24 saatte yüzde 1,43 düşüşle 7,43 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Veriler büyük balinaların LINK varlıklarını artırmakla meşgul olduları yönünde. Buna göre yalnızca son iki hafta içinde balinalar toplam 91 milyon dolar değerinde yaklaşık 13 milyon adet LINK satın aldılar. Bu birikim modeli Chainlink yatırımcıların için umut verici olsa da, varlıktan çıkış yapmak için bekleyen yatırımcıların sabırlı olması gerekebilir. Diğer zincir üzeri veriler ağdaki büyük işlemlerin sayısının azalması da dahil olmak üzere, son üç hafta içinde ağ aktivitesinde bir düşüş olduğununu da gösteriyor.

Uzmanlar, büyük işlemlerde ani bir yükselişin potansiyel olarak yaklaşan fiyat kırılmasının işareti olabileceğine dikkat çekerek tetikte olunması gerektiğini belirtiyorlar. Kripto para piyasası genel olarak konsolide olmaya devam ederken, Chainlink yükseliş trendi içinde kalmaya devam ediyor. Mevcut zincir üzeri veriler fiyatın önünde güçlü bir direnç olmadığını hem yatırımcılar hem de trader’lar için elverişli bir ortamda olunduğunu söylüyor.

CCIP Teknolojisi LINK’in Fiyatında Yükselişin Tetikleyicisi Olabilir

LINK’in güçlü görünümünün başlıca nedenleri arasında benimsenme geliyor. Son olarak Lendvest, merkeziyetsiz bir kredi puanı sistemi geliştirmek için Chainlink’in zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolünü (CCIP) kullanacağını açıklaması buna örnek olarak gösterilebilir. DeFi borç alma ve verme bilgileri için bir veri pazar yeri olan Lendvest, “en yüksek güvenlik ve güvenilirlik standardını korumak” için Chainlink’in güvenli oracle çözümleri sunma konusundaki kanıtlanmış geçmişi nedeniyle kredi puanı sistemini Chainlink ile ortaklaşa başlatacak. Merkeziyetsiz oracle ağına olan bu ilgi, balinaların günün sonunda LINK’e doğru akın etmelerinde önemli bir rol oynayabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI