reklamı kapat

Yok Artık: İflas Eden Cryptopia’nın Kurucusundan Yeni Kripto Para Borsası

Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia'nın kurucusu Adam Clark yeni borsa kurdu.
20:00
24 Mayıs 2019

Yeni Zelanda merkezli popüler kripto para borsası Cryptopia 15 Ocak’ta saldırıya uğramış ve faaliyetlerini kısa süreli olarak durdurmuştu. Mart ayında alım satım işlemlerine yeniden başlayan Cryptopia’nın geçtiğimiz hafta tasfiye edildiği haberini sizlerle paylaşmıştık.

Ard arda iki kez hack’lenen Cryptopia’nın fonları hâla daha takip edilebiliyor. Siber saldırganlar fonları itibari para birimine dönüştürmek için türlü yollar denerken ortaya atılan bu yeni iddia kripto para yatırımcılarını oldukça şaşırtacak.

Adam Clark

İddialara göre tartışmalı kripto para borsası Cryptopia’nın kurucusu Adam Clark, “Assetylene” adlı yeni bir kripto para borsası başlattı. Cryptopia’nın başarısız kurucusu Adam Clark’ın LinkedIn profilinde yer alan bilgiler, Clark’ın 2018 yılının Eylül ayından beri Assetylene bünyesinde çalıştığını gösteriyor. Ayrıca Assetylene’nin 100 kişiden daha az takipçisi bulunan Twitter hesabı da o dönemde faaliyete geçmiş. Twitter hesabında Assetylene, Yeni Zelanda’nın en gelişmiş kripto para alım satım platformu olarak tanımlanıyor.

Yeni Zelanda’nın ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Cryptopia, Ocak ayındaki saldırının ardından fonlarının neredeyse %10’unu kaybetmişti. Çalınan fonları kurtarma girişimlerinin başarısızılıkla sonuçlanmasının ardından 15 Mayıs 2019’da tasfiye memurları Cryptopia’nın iflas ettiğini açıkladı. Haberimizin hazırlandığı sırada dahil Cryptopia’nın çalınan fonları kolayca takip edilebilir bir şekilde cüzdandan cüzdana dolaşıyordu.

Assetylene ve TradeSatoshi

Her ne kadar Adam Clark, Assetylene’nin üzerinde çalışmaya hack’lenmeden önce, 2018 yılının Eylül ayında başlasa da Clark’ın adının hack’lenmenin ardından yeni bir kripto para borsasıyla gündeme gelmesi oldukça şaşırtıcı ve korkutucu.

Adam Clark’ın yeni projesi Assetylene’nin arayüzü TradeSatoshi adlı kripto para borsasının arayüzüne oldukça benziyor. Adam Clark’ın bir dönem TradeSatoshi’nin kıdemli yazılım geliştirme uzmanı olduğunu da hatırlatalım. Adam Clark yeni kripto para borsasıyla başarılı olabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun