X


Yepyeni Bir Döneme Giren Tron (TRX) Güne Yükselişle Başladı

Tron Virtual Machine'in faaliyete geçmesiyle Tron bugün itibariyle yepyeni bir dönemece giriyor. Dolayısıyla gün TRX fiyatının artışıyla başladı.
14:00
8 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron Virtual Machine’in faaliyete başlamak üzere olduğunun duyurulmasıyla TRX token’ı %13’e varan bir artış yaşayarak Monero’nun tahtını zorladı ve ilk 10’a göz kırptı.

Tron kurucusu Justin Sun Twitter’dan şu duyuruyu yaptı:

Topluluğun fikir birliği doğrultusunda Tron SGT 20.00’da Odyssey 3.1’e geçecek. Tron Committee fonksiyonu ve TVM hayata geçecek ve Akıllı Sözleşme Dönemi başlayacak. Tron ETH’den 200 kat hızlı, EOS’dan 100 kat ucuz olacak. Merkezsiz uygulama geliştiricileri ve kullanıcıları, bu sizin için!

TVM geliştiricilere merkezsiz uygulama geliştirmek için gereken özellikleri sunacak ve Tron Blockchain’inde akıllı sözleşmeler geliştirilebilecek.

Odyssey 2.0

Tron ağının Ethereum Blockchain’inden taşınıp ana ağa geçeceğinin duyurulduğu haziran ayında TRX duyurunun ardından %4,14 değer kaybetmişti ve 0,05 dolardan işlem görüyordu. Sun o zamanki Medium yazısında şunları kaydetti:

Bugün büyük bir güvenle Tron ana ağı geliştirmesi Odyssey 2.0’ın tamamlandığını ve tüm materyallerin Github’a eklendiğini duyuruyorum. Bugünden itibaren Tron topluluğu, Tron’un Github sayfasından Tron’un resmi ana ağı Odyssey 2.0’ı indirip çalıştırabilecek.

Ancak son duyuruyla Tron fiyatı yükselişe geçti. Justin Sun önümüzdeki 6 ay içinde Tron’un ilk 10 kripto para arasında yer alacağından emin. Investopedia’ya verdiği röportajda Sun şöyle konuştu:

Tron’u Eylül 2017’de kurduğumdan beri şirket Mayıs 2018’de ana ağın faaliyete geçmesi, Haziran 2018’de ağın bağımsızlığını ilan etmesi ve Ağustos 2018’de Tron Virtual Machine’in faaliyete geçmesi gibi bir dizi başarı elde etti. En hızlı gelişen Blockchain projelerinden biriyiz ve çalışkan ve sonuç almayı bilen bir ekibimiz var, başarımızın büyük kısmını buna borçluyuz.

Kaynak: coininsider.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar