X


Yeni Bir Kurumsal Saklama Servisi Geliyor

DXM, Ledger ile anlaşmaya vardığını açıkladı...
13:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Güney Koreli fintech firması Dunamu‘nun bir finansal hizmetler iştiraki olan DXM, kurumsal bir kripto varlık saklama servisini başlatmak için kripto siber güvenlik şirketi Ledger ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Ortaklık ve Yeni Hizmet

The Block’ta 4 Aralık’ta yayınlanan haberlere göre DXM, Upbit Safe adı altında kripto para saklama hizmetini yakın zamanda başlatmayı planlıyor ve Ledger’ın saklama kolu olan Ledger Vault’un da bu girişime kendi teknolojisi ile destek vereceği belirtiliyor. Bunların yanında yapılan açıklamalarda Ledger’in donanım güvenliği teknolojisi sayesinde Upbit Safe’in, kurumsal müşteriler için işlemleri daha verimli ve güvenli hale getireceği de ifade ediliyor.

Öte yandan Ledger’in Asya-Pasifik bölgesi Başkanı Glenn Woo açıklamalarında, Ledger Vault’un kurumlara saklama kurallarını, ihtiyaçlarına daha iyi uyacak şekilde özelleştirmelerine olanak tanıyan çözümler sunduğunu belirtti. DXM Baş Strateji Sorumlusu Eric Yoo ise şirketin önce UpBit’in müşterilerini hedeflemeyi planladığını dile getirdi. Yoo, yeni girişimin bakış açısını şu sözlerle açıkladı:

Kore’deki en büyük borsaya bağlı kuruluşuz ve saklama hizmeti sunabileceğimiz çok sayıda varlığa sahip olduğumuz göz önüne alındığında emsallerimize göre avantaj sağlıyoruz. Upbit markası, Ledger Vault’un güvenlik teknolojisi ve DXM’nin kendi teknolojisinin birleşimi, DXM’ye Kore pazarında üstünlük sağlayacaktır.

Düzenleme Eksikliği

Yoo, Güney Kore‘deki kripto alanındaki kurumsal katılımın belirsiz düzenlemeler sebebiyle büyük ölçüde engellendiğini itiraf etti. Yoo, endüstrideki bu eksikliğin kısa sürede giderilmesi gerektiğini düşündüğünü dile getiriyor.

Bunların yanında Kripto Anne lakaplı Hester Pierce Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda, kripto para regülasyonlarının yavaş ama kesin bir şekilde ilerlediğini ifade etmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar