reklamı kapat

”Kripto Anne” Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Umutlu Konuştu

Hester Peirce, kripto para regülasyonlarının yavaş ama kesin bir şekilde ilerlediğini ifade etti.
14:00
11 Ağustos 2019

Kripto para sektöründe özellikle Bitcoin ETF‘si hakkında yaptığı olumlu yorumlarla gündeme gelen ve ”kripto anne” unvanını kazanan Hester Peirce, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda kripto paralar ve bunların nasıl regüle edileceği hakkında konuştu. ABD Menkul Kıymetler ve Emtia Komisyonu üyesi Peirce, tekrardan kripto paraların hızlı bir şekilde regülasyona sokulması çağrısında bulundu.

Hester Cuma günü yapılan röportajda şu an kripto para birimlerinin üzerinde dolaşan kara regülasyon bulutlarının dağıtılması ve endüstriye yön gösterilmesi gerektiğini dile getirerek, komisyonun geçtiğimiz yıldan beri ilgili konu hakkında yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini dile getirdi. Peirce konu hakkında çeşitli uzmanları dinlediklerini ve gerekli verilerin toplandığını da müjdeledi:

”Bu hala yavaş bir süreç ama kanunların bu alana nasıl uygulanacağı konusunda elimiz boş durmuyoruz. Kripto para regülasyonları konusunda kesinlik oluşturmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim ancak bu biraz zaman alacak.”

Kripto Para Regülasyonlarının Eksikliği Sorun Olmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca kripto para dünyasında Circle’ın da dahil olduğu birçok firma ABD’yi terk etmek ve deniz aşırı bölgelere gitmek zorunda kalmıştı. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük kripto para borsalarından Kraken de bu sebeple ABD’yi terk eden kurumlardan sadece birisi konumunda. Hester mevcut şartların kripto para firmalarını zorladığını ve bunları ABD’den çıkmaya zorladığını vurgulamakta.

Özellikle Facebook’un Libra kripto para birimi sektörde regülasyonlar konusunda büyük bir etki yaratabilir. Libra hakkında detaylı bilgiyi ve bunun nasıl regüle edileceğini buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.