X


Digibyte Poloniex’ten Delist Edildi, Olaylar Büyüdü!

Poloniex'in DGB'yi platformdan çıkartması tartışmalara neden oldu.
12:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para borsalarından Poloniex geçtiğimiz tarihlerde Circle grubundan ayrılıp Çin merkezli bir gruptan yatırım aldığını açıklamıştı.

Poloniex Digibyte’ı Delist Etti!

Çin tabanlı yatırım grubunun liderinin Justin Sun olduğu belirtilse de, Justin Sun bunu defalarca reddetmiş ve yalanlamıştı. Justin Sun’ın açıklamalarına rağmen geçtiğimiz tarihlerde Poloniex borsasının Tron tabanlı bir merkeziyetsiz borsayı satın alması bu iddiaları yeniden canlandırmıştı.

Poloniex ve Tron arasındaki ortaklığın en son kanıtı da dün geldi. Digibyte (DGB) kurucusu Jared Tate Tron’u ve Tron’un yönetiliş biçimini eleştirdikten sonra Poloniex kripto para borsasından şok bir karar geldi ve DGB’nin delist edildiği belirtildi.

Tron’un yönetimi altında olduğu belli olan Poloniex kripto para borsasının eleştirilerden sonra anında DGB’yi delist ettirmesi bütün kripto para sektöründe büyük bir gündem haline geldi. Digibyte aslında Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao ile de sıkıntılar yaşamakta. Digibyte kurucusu Jared Tate, Binance’in listelenme için ücret istediğini ancak kendilerinin merkeziyetsiz bir proje olduğunu ve bu ücreti verecek yetkileri bulunmadığını vurgulamıştı. Olayların şimdi nereye varacağı ise merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar