X


Yatırımcıların Yanlışlıkla Aldığı Kripto Para Yüzde 500.000 Arttı

Birçok kullanıcı Uniswap yerine farklı bir kripto para aldı!
21:11
18 Eylül 2020

Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunun aynı hataya düşmesi, adı sanı pek duyulmayan bir kripto para biriminin rekor şekilde yükselmesine neden oldu. Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın kripto para birimi UNI dün piyasaya sürüldü. UNI piyasaya sürülür sürülmez buna yönelik inanılmaz bir talep ortaya çıktı.

Bazı kullanıcılara 400’er adet ücretsiz UNI yani yaklaşık 1.500 dolarlık ödül dağıtılırken, bazı kullanıcılar ise UNI almak için kendi fonlarını kullandı. Ancak acemi olan yatırımcıların uzun süredir aktif olmayan bir kripto paraya yüklendiği ve inanılmaz bir hacim ortaya çıktığı görüldü.

Yanlış UNI’yi Alıp Rekora Sebep Oldular

Uniswap’ın kripto parasının kısaltması ile aynı kısaltmayı (UNI) kullanan Unicorn Token, bir anda %500.000 artış elde etti. 24 saat içerisinde UNI’nin 46 milyon dolarlık ticari hacme ulaştığı görülüyor. Aslında benzer kısaltmaya sahip bir başka token Universe Token da inanılmaz bir artış elde etti.

Sebebin ise aynı olduğunu söylemeye gerek bile yok. Uniswap’ın kripto parası Ethereum ağını kilitleyecek ve işlem sayısında rekor kıracak kadar çok ilgi gördü ve görmeye de devam ediyor. Ethereum ağındaki işlem sayısı dün 17 milyon ile tüm zamanların rekorunu kırdı ve bu çılgınlık bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Dün birçok kullanıcı yanlış kripto paraya giriş yaparken bazılarının da bedava 400 token’ı 2 dolardan sattığı biliniyor. UNI bugün ise 5,80 doları gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar