KAVA Coin Nedir?

Özet

  • KAVA coin, Kava platformunda yer alan iki tür token’dan biridir.
09:54
19 Eylül 2020

KAVA coin, Kava platformunda yer alan iki tür token’dan biridir. Platformun yerel token’ı olan KAVA coin Kava projesinde, yönetişim, güvenlik ve mekanik işlevlerinde kullanılıyor. Bunların yanı sıra platformun bir diğer token’ının da USDX stablecoin olduğu biliniyor.

Bu yazımızda, “KAVA coin yorumları, KAVA coin analiz, KAVA coin nasıl satın alınır” konularına değineceğiz.

KAVA Coin Geleceği

KAVA coin’in geleceğinin; “kava coin yorumları ve kava coin analiz”lerinden de anlaşılacağı üzere parlak olduğu düşünülüyor. ancak geleceğinden bahsetmeden önce KAVA coin’in ne olduğuna ve platformun hedeflerine göz atmakta fayda var.

Kava, zincirler arası DeFi uygulamaları ve hizmetleri için merkezsiz bir platform olarak tasarlandı. Aslında Kava platformunun merkezi olmayan bir banka gibi çalıştığı söylenebilir. Kava kullanıcıları platforma aracılığıyla stablecoin’lerden, kredilerden ve faiz getirilerinden faydalanabiliyor.

Bunlara ek olarak piyasanın popüler kripto para projelerinden Cosmos ve Ripple gibi platformlar tarafından da destekleniyor olması Kava’nın güvenilirliğini artırıyor ve gelecek vaat etmesini sağlıyor. Ayrıca Kava platformunda Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB) gibi birçok kripto para birimi de destekleniyor.

Kava platformunun kullanıcılarına sunduğu avantajlar arasında; merkezi olmayan krediler ve kaldıraç imkanı, faizle stablecoin hedging işlemleri ve sentetik ve türev ürünler yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre Kava, büyük kripto para birimlerinin kullanıcılarına riskten korunmak için kredilere, kaldıraçlara ve stablecoin’lere açık erişim sağlıyor. Bunun yanı sıra  Kava’nın USDX stablecoin’i, USDX sahiplerine getiri sağlayacak şekilde tasarlandı ve böylece stablecoin hedging işlemleri yapılabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak Kava, geniş bir yelpazede yeni kripto varlıkları destekleyecek, yeni sentetikler ve türev ürünler sunacak şekilde gelişebiliyor.

Öte yandan platformun yerel token’ı KAVA coin’in üç ana görevinin olduğu ifade ediliyor: Güvenliği sağlamak, yönetişimi etkin kılmak ve rezerv para birimi olarak işlem görmek.

KAVA Coin Yorumlar

KAVA coin analizleri ve KAVA coin yorumları değerlendirildiğinde özellikle arkasında bulunan Binance, Huobi, OKEx, Ripple, Kraken ve Cosmos gibi büyük isimler sebebiyle platformun gelecek vaat eden bir platform olduğu düşünülüyor. Bu sebeple de platformdan aldığı güçle birlikte KAVA coin’in yakın zamanda artışa geçeceği şeklinde yorumlar yapılıyor.

Bunların yanı sıra her ne kadar tüm piyasa artıştayken düşüş göstermiş olsa da KAVA’nın yükselişinin büyük olacağı düşünülüyor. Yine de bazı yatırımcılar temkinli yaklaşılması gerektiğini düşünüyor.

KAVA Coin Nereden Alınır?

KAVA coin, listelendiği birçok kripto para işlem platformundan satın alınabilir. KAVA coin satın almak isteyenler ya da “KAVA coin nasıl satın alınır” gibi soruların cevaplarını vermek için öncelikle güncel rakamlara göz atmakta fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada KAVA token, 2,66 dolardan işlem görüyor. 88.953.495 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 111. sırada yer alan KAVA token’ın BTC karşısında 0,00024254 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor. Bunlara ek olarak KAVA’nın tüm kripto paralar ile birlikte 13 Mart 2020’de bir çöküş yaşadığı ve bu çöküşle birlikte 0,2999 dolardan en dip seviyeyi gördüğünü belirtmek gerekiyor. Ayrıca KAVA coin, 17 Ağustos 2020’de de 5,52 dolar ile rekor seviyeyi gördü.

KAVA Coin Satın Al

KAVA coin’i dünyanın en güvenilir borsalarından biri olan Binance ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar