reklamı kapat

DFI Money Nasıl Alınır?

Yearn Finance fork'u olan DFI Money nedir?
10:22
19 Eylül 2020

DFI Money (YFII Coin), likidite sağlama ve otomatik alım satım yapma odaklı bir DeFi platformu ve kripto para birimidir. Aslında YFII Coin orijinal bir kripto para projesi değil ve bu sebeple çok fazla tepki çekti. İlk başta YFII olarak bilinen kripto para biriminin adı daha sonra DFI Money olarak değiştirildi. Bunun sebebi ise projenin tamamen Yearn Finance (YFI) kopyası olması şeklinde biliniyor.

YFI ağında yapılan bir hard fork ile oluşan DFI Money Binance üzerinde listelenerek ise büyük bir ilgi ve fiyat artışı elde etti. Peki YFII Coin nedir ve DFI Money (YFII) tam olarak neden böylesine ilgi çekiyor?

DFI Money Nedir?

DFI Money aslında özünde Yearn Finance’in ilk günlerindeki halinden farklı değil. Yearn Finance’in gelişmemiş hali olarak bilinen YFII Coin, DFI.Money platformunun yönetim token’ı olarak biliniyor. Piyasaya sürüldüğü ilk anlarda 5 dolar gibi komik fiyatlardan işlem gören YFII Coin rekor olarak ise 9.800 dolar seviyesine kadar yükseldi.

YFII Coin nedir sorularının da Google üzerinde aranma olarak tüm zamanların rekorunu kırdığı o tarih ne yazık ki fiyatın bu kadar yükseldiği son tarih oldu. YFII Coin devamında çok sert düşmeye devam etti ve 3.000 dolar altına kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 4.000 dolardan işlem gören DFI Money YFII Coin’in hala ciddi bir yatırımcı kitlesine sahip olduğu biliniyor.


DFI Money Yorum

Peki DFI Money şu an için veya uzun vadeli olarak alınır mı? Aslında bunun direkt olarak YFI kopyası olması büyük bir dezavantaj olarak duruyor. Yatırımcılar benzer kar oranı alacakları için daha sağlam temellere sahip bir proje olan YFI’ye yönelebilir. DFI Money Binance listelenmesi dışında son dönemde adından hiç söz ettiremedi ve bu durum kesinlikle dikkat edilecek bir unsur.

Yine de DFI Money, önde gelen DeFi protokollerinden Aave, Compound ve Uniswap gibi platformlarla sağladığı likidite anlaşması ile kullanıcılara yield farming imkanı sunmakta. Yield Farming için CRV, BAL, UNI, COMP ve LEND havuzlarını seçen kullanıcılar karşılığında YFII kazanabilmekte.

Buna ek olarak YFII’nin Binance üzerinde listelenmiş olması da önemli bir gelişme olarak görülüyor.

DFI Money Nereden Alınır?

Peki DFI Money nereden kolaylıkla satın alınabilir?

YFI Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

  • YFI satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna YFI yazın ve altta açılan YFI /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “YFI AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek YFI alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.