reklamı kapat

Ethereum (ETH) İşlemlerinde Yeni Zirve: Fiyat Bundan Etkilenir Mi?

Ethereum ağı kilitlenme noktasına doğru ilerliyor.
17:22
18 Eylül 2020

Ethereum ağındaki günlük işlemlerin sayısı 17 Eylül tarihi itibariyle tüm zamanların rekorunu kırdı ve 1,4 milyona ulaştı. Etherscan tarafından yayınlanan verilere bakıldığında ise Ethereum ağının şu an için çılgınlık boyutunda işlem hacmine ulaştığı görülmekte.

Bunun sebebi ise Uniswap merkeziyetsiz kripto para borsasının kendi token’ı olan UNI’yı piyasaya sürmesi ve binlerce kullanıcıya ücretsiz olarak dağıtması olarak biliniyor. Uniswap söz konusu token’ları 1 Eylül tarihinden önce borsada işlem yapan her kullanıcıya dağıttı. Kullanıcıların çoğu 400 UNI alırken likidite sağlayanlar ise bunun üzerine çıktı.

Ethereum Ağında Tüm Zamanların Rekoru!

Şu an için birçok kullanıcının ellerindeki UNI’yı sattığı bilinse de hala 77.878’den fazla adresin UNI sahibi olduğu görülüyor. Tabii ki asıl etmen UNI olsa da Ethereum kullanıcılarının 9,25 milyar dolarlık toplam değere sahip olan DeFi sektörünün geneli sebebiyle böylesine fazla işlem yaptığı biliniyor.

Birçok kullanıcı yield farming yapmak için günde birden fazla işlem yapmakta ve bu durum ağdaki işlem sayısını şişirmekte. Bu, Ethereum ağındaki madenciler için iyi bir gelişme olsa da Ethereum ağındaki kullanıcılar için o kadar da iyi sayılmaz. Ethereum ağının dolması ve günlük işlem rekorunun kırılması, tam olarak işlem ücretlerinin rekor kırmasına sebep olmakta. Bunun ETH fiyatı için olumlu bir yanı da yok.

Bu da ETH ağında işlemlerin geç gitmesine veya insanların yüksek işlem ücreti nedeniyle işlem yapmamasına neden oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.