X


BTC, ETH, XRP Fiyat Analizi: Ethereum’a Ayak Uydurabilecekler Mi?

Bitcoin, XRP ve Ethereum fiyatındaki gidişat ne yöne doğru?
09:20
18 Eylül 2020

Kripto para piyasası genel olarak bir toparlanma sürecine girmiş gibi gözüküyor  ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) gibi önde gelen kripto para birimleri de bunun sinyallerini vermekte. Bitcoin’in FED’in toplantısı öncesinde 11.200 dolara kadar tırmanması, Ethereum için de 380 doların kapılarını araladı. XRP ise kritik destek noktası 0,24 doların üzerine çıkarak kısa vadeli de olsa yükseliş sinyali verdi.

BTC/USD Grafiği

Peki BTC, ETH, XRP fiyat analizi tam olarak neye işaret ediyor? BTC/USD işlem çiftine bakıldığında fiyatın RSI indikatörüne göre direnç testinin üzerinde kaldığı görülüyor. Eğer BTC 11.850 dolar desteğini kaybetmezse 11.000 doları zorlamaya devam edebilir. BTC için kritik seviyenin ise 10.540 dolar olduğu ve olası bir sıçramanın buradan başlayabileceği görülmekte.

Boğaların 11.200 doları kırmaları ve tutunmayı başarmaları ise 12.000 doların yeniden elde edilmesini sağlayabilir.

Ethereum Teknik Analizi

ETH/USD analizine bakıldığında ise fiyatın ciddi bir kırılma noktasına geldiği görülmekte. Eğer Ethereum fiyatı 375 doların altına inerse düşüş direkt olarak 320 dolara kadar inişi beraberinde getirecektir. Olası bir yükseliş için ise Ethereum’un kesinlikle 391 doların üzerinde tutunması gerekiyor.

Ethereum günlük grafiği ise yakında düzeltme yaşanabileceğini göstermekte.

XRP Fiyatı Ne Yöne Gidecek?

XRP fiyatı hakkında durum pek de iç açıcı gözükmüyor. İki saatlik EMA55 seviyesine bakıldığında 0,24 doların güçlü destek olduğu ancak bunun altına her an inilebileceği ve orada kalınabileceği görünüyor. Eğer iki haftanın en yüksek seviyesi 0,258 dolar kırılırsa her şey değişebilir ve XRP için boğa senaryosu söz konusu olabilir. Ancak şu an için bunun mümkün olmadığı görülüyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,253 dolardan işlem gören XRP, son 24 saat içerisinde ise yerinde saydı. XRP için 0,27 dolar ise tam bir boğa sezonuna girildiğine işaret edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar