reklamı kapat

XRP’nin Bu Yanlış Hamlesi Her Şeyi Değiştirebilir

Analistler tek bir yanlışın XRP’de her şeyi değiştirebileceğini düşünüyor.
09:49
13 Ağustos 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), diğer tüm kripto paralarla birlikte bir yükseliş eğilimi içindeydi. Ancak son fiyat hareketlerine bakılırsa XRP’nin küçük bir fiyat aralığında sıkışmış olabileceği görülüyor ve XRP boğaları burada karşılaştıkları direnci yenmeye çalışıyor.

Ancak analsitlere göre XRP’nin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile yakın bir ilişki içinde olması uzun vadede yükseliş eğilimi olasılığını arttırsa da kısa vadede durumun belirsizliğini koruyor.

XRP Hangi Yöne Gidecek?

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0.28 dolardan işlem gören XRP, Ağustos başında 0.32 dolara kadar yükselmişti. Ancak sonrasında bir geri çekilme başladı ve fiyat 0.30 dolarlık önemli seviyenin altına geriledi. Ayrıca burada büyük bir dirençle de karşılaşıldı.

Bunların yanında piyasanın popüler analistlerinden “Cheds” XRP’nin 0.30 doların üzerine çıkmasının “yanlış bir hamle” olduğunu ve bu yanlışın fiyatı 0.25 dolar seviyesine geri çekeceğini dile getirdi.

Yazının sonundaki grafiği paylaşan Cheds, “Yükseliş, yanlış bir hareketti. 0.25 dolar makul görünüyor.” ifadelerini kullandı.

XRP Teknik Görünümü

Analistlere göre XRP’nin teknik görünümü kısa vadede belirsizliğini korusa da uzun vadede artış belirtileri gösteriyor. Örneğin; piyasanın önemli analistlerinden Pentoshi, bazı önemli sebeplerle XRP fiyatının 0.93 dolara yükseleceğini iddia ediyor.

Bununla birlikte analistler, XRP’nin 0.25 dolara kadar geri çekilmesinin büyük bir artış ivmesinin fitilini ateşleyebileceğini düşünüyor. Yani analistlere göre, mancınık mantığı ile geri çekilen XRP’nin yükselişi çok daha güçlü olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.