reklamı kapat

XRP Yorumları: “Ripple’da Boğalar Kontrolü Yeniden Ele Alıyor”

Analistlere göre Ripple’da boğalar yeniden iş başında.
11:10
26 Eylül 2020

Tüm kripto para piyasası ile birlikte Ripple’ın (XRP) da son zamanlardaki fiyat hareketleri hem zayıf hem de kafa karışıtırıcıydı. XRP 0,20 doların alt seviyelerinde seyrediyordu ve alıcılar ne de satıcılar bir baskı oluşturup fiyatın yönünü belirleyemedi. Bu durum tabii ki Bitcoin’in de aynı durumda olmasından kaynaklanıyordu. Bitcoin’de (BTC) son günlerde bir konsolidasyon sürecinde bulunuyor ve alıcılar ile satıcılar adeta bir üstünlük mücadelesi veriyor.

XRP, BTC ve piyasanın geri kalanı ile birlikte  hareket ettiğinden, bir sonraki trendi büyük olasılıkla tüm piyasanın yükseliş momentumunu yeniden yakalayıp yakalayamayacağı belirleyecek.

XRP Fiyatı

Bazı analistler XRP’nin şu anda uzun vadeli bir destek tabanı üzerinde konsolide olduğunu ve bu desteğin nihayetinde bir yükseliş eğiliminin başlayabileceğini dile getiriyor. Bu açıklamalara göre Ripple fiyatı potansiyel olarak 0,28 dolara kadar çıkabilir. Eğer bu tahminler gerçekleşirse XRP’nin %20 artış yaşaması gerekiyor.

Geride bıraktığımız haftada Ripple, 0,22 dolara kadar geri çekilmişti. Ancak boğalar bu noktada kontrolü ele aldı ve XRP’nin daha fazla düşmesine izin vermediler. Sonrasında fiyat 0,24 dolara kadar çıktı ve birkaç gündür bu seviyede işlem görüyordu.

Bu artış hareketinin Bitcoin tarafından başlatıldığı ifade edilebilir. Çünkü lider kripto para birimi 10.200 dolar bandından 10.800 dolara kadar ciddi bir yükseliş yakaladı ve bu yükselişin etkisiyle altcoin’lerde de artışlar görüldü.

Ripple’da Artış Beklentileri

Piyasanın popüler analistlerinden Crypto Michael, 0,22 dolar seviyesinde gösterilen tepkinin XRP için çok önemli olduğunu ve bunun bir artış sinyali olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Analiste göre bu sayede Ripple, %20 artışla önümüzdeki haftalarda 0,28 dolar görme potansiyeline sahip.

Ancak yine de XRP gibi altcoin’lerin önümüzdeki haftalarda nasıl bir yol izleyeceğinin Bitcoin’in fiyat hareketlerine bağlı olduğu yönünde güçlü ifadelerin bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.