reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Fiyatının Sıradaki Hedefi Ne? Uzmanı Yanıtladı

Bitcoin fiyatı 11.000 doları zorlayabilecek mi?
22:44
25 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) son günlerdeki hareketliliği ile sadece BTC yatırımcılarını değil genel olarak bütün kripto para yatırımcılarını yordu ve belirsizliğe sürükledi. İlk olarak 10.200 dolara kadar gerileyerek 10.000 doların altına inebileceği tehlikesini yaşatan BTC, şimdilerde ise 10.700 dolardan işlem görmekte.

Bir anda görülen %4’lük artış ile 10.500 dolar direncinin üstüne kadar çıkan lider kripto para birimi, buna rağmen yatırımcılara tam anlamıyla güven ve yükseliş sinyali vermiş sayılmaz. Birçok analist ve yatırımcı bu yükselişin tamamen short pozisyon açanlara yönelik bir manipülasyon olduğunu düşünüyor.

Bitcoin İçin Her Şey 10.550 Dolara Bağlı

Bu yükselişin yarattığı etki ile şimdi long yani yükseliş odaklı kaldıraçlı işlem pozisyonlarına olan ilgi arttı ve balinalar bu sefer tam ters bir manipülasyona imza atabilir. Tecrübeli kripto para analisti TraderKoz ise bu belirsizliğin ancak 10.550 doların üzerinde bir kapanış yapılması durumunda biteceğini vurguladı.

Analiste göre Bitcoin‘in manipülasyona bağlı fiyat değişiminden çok, haftalık kapanış yapacağı seviye önemli. 10.550 doların üstünde haftalık kapanış yapılırsa “işlerin ilginçleşebileceğini” vurgulayan analist, teknik olarak bir yükseliş sinyali vermiş oldu.

Tabii ki Bitcoin fiyatında etkili olacak teknik dışında temel faktörler de var ve bunların lider kripto parayı nereye götüreceği merak ediliyor. Şu an için uzmanların büyük bir çoğunluğunun ise dördüncü çeyrekten umutlu olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.