reklamı kapat

Vitalik Buterin “Kripto Balonu” Hakkında Konuştu

Vitalik Buterin Twitter’dan bir kullanıcıyla diyaloğunda manidar bir yorumda bulundu.
07:00
1 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde fiyat dalgalanmalarının kriptoların gerçek kullanım durumlarını gölgede bıraktığından yakınan Vitalik Buterin kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında konuştu.

Bir Twitter kullanıcısı, kripto para borsası Coinbase’in son 6 ayda düşen ziyaretçi sayılarının bulunduğu bir görsel paylaştı. Buterin tweet’e “Buna şaşıran kimse var mı? Bir kripto balonunun sonuna geldik.” şeklinde yorum yaptı.

Buterin piyasadaki volatil düşüş ve çıkışlar hakkında zaman zaman yorumlarda bulunuyor. Ethereum’un dahi çocuğu geçtiğimiz ay “Kendi seyirlerinde gitmelerine izin verip patlamalarını izlemek dışında ne yazık ki balonlara çare yok.” söyleminde bulunmuştu.

Görselde konu edilen Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong da geçtiğimiz ay fiyatın düşüşe geçtiği zamanların nihai göreve (kripto paraların ana akım kitlelerce benimsenmesi) tekrar odaklanıp bunun üzerinde çalışmak için harika zamanlar olduğunu kaydetmişti:

Kripto sektörü gördüğüm hiçbir sektöre benzemiyor – aşağı ve yukarı yönlü döngüler her seferinde yeni bir düzlüğe ulaşıyor. Şu ana kadar bu senaryo 3 – 4 kere yaşandı. İlk kez görüldüğünde korkutucu olabilir, ama yıllarını bu sektöre vermiş bizler için bu eski bir habere benziyor.

Bolluk döneminde insanlar akıl almaz bir şekilde coşkulanıyor. Umutsuzluk geldiğinde akıl almaz bir pesimizm başlıyor. Hiçbiri doğru değil. Gerçeklik daima ortalarda bir yerlerde, fiyattan ziyade gerçek kullanımla (gün başına işlem) daha fazla ilintili. Geçen bunca yıldan sonra kripto fiyatlarındaki düşüşten keyif alır hale geldim. Yanlış sebeplerle sektördeki insanlardan kurtulmamızı sağlıyor ve diğer herkesin kafası karışmışken bize ilerleme fırsatı veriyor. Aşağı yönlü döngüleri güçlü bir temel oluşturmak adına kullanıyoruz, böylece bir sonraki gelişim döngüsünde büyüyüp güçleniyoruz.

Haberimizin hazırlandığı sırada kripto para piyasası kırmızı renklerin hakimiyeti altında ve Bitcoin 7.769 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: dailyhodl.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun