X


Vitalik Buterin Ethereum Yatırımcılarını Uyardı

Vitalik Buterin popüler trende karşı yatırımcıları uyardı.
13:21
31 Temmuz 2020

Şu sıralar kripto para sektörünün en popüler yatırım araçlarından birisinin DeFi yani merkezsiz finans sektörü olduğu biliniyor. DeFi platformlarının yükselişinden çok bunların token’larının rekorları gündeme yansıdı ve birçok yatırımcı DeFi sektörüne tam anlamıyla akın etti.

DeFi token’larının %900 ve %300 arasındaki yükselişleri ise Ethereum fiyatını ciddi bir şekilde etkileyemedi. Ethereum, DeFi çılgınlığının durulduğu anlarda lider kripto para birimi Bitcoin ile beraber yükselişe geçti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 300 doların üstünde yer alan ETH, gizli bir tehlikeye doğru ilerliyor olabilir.

Vitalik Buterin DeFi Yatırımcılarını Uyardı

Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin konu hakkında yaptığı bir açıklamada DeFi sektörünün şu an oldukça tehlikeli olduğunu ve Yield Farming olarak bilinen olayın sürdürülebilir olmadığını belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buterin, Yield Farming ile bazen çok yüksek faiz oranları elde edilebildiğini ancak bunu sürdürülebilir olmadığını ve elde edilen gelirin bir noktada gittiğini belirtti. Compound veya YFI gibi kripto para birimlerini eleştiren Buterin, bu token’ların değere sahip olması için bunların sayısının az olması gerektiğini vurguladı.

Buna rağmen şu an verilen Yield Farming ödülleri nedeniyle token miktarı devamlı olarak artıyor. Bunların değerinin de artması burada sıkıntılı bir döngünün olduğunu göstermekte.

Bu da DeFi token’larının büyük artışlarına rağmen bunlara karşı dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor. Ethereum kurucu ortağı Buterin, söz konusu projelere yatırım yaparken “all-in” yapmamak yani her şeyini yatırmamak konusunda da yatırımcıları uyardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar