X


Uzun Zamandır Beklenen Token 36 Saatte %70 Düştü!

Özellikle oyun meraklıları tarafından merakla beklenen token, hayal kırıklığı yaşattı.
09:03
4 Kasım 2020

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Atari, oyunlarında kullanılabilecek bir kripto para birimi olan Atari token’ı (ATRI) üretti ve piyasaya sürdü. Ancak ATRI, ilk 36 saatte neredeyse %70 gibi bir düşüş kaydetti. Mevcut fiyat, halka açık satış fiyatının çok altında ve hatta satış öncesi turlarda sunulan indirimli fiyatın bile altında.

ATRI Token’da Neler Oluyor?

Bitcoin.com borsasında tutulan ve işlem başlamadan iki gün önce sona eren token satışının birkaç aksilikle gölgelendiği bildirildi. Bunlar arasında emir işleme ile ilgili zorluklar, fonların kredilendirilmemesi ve 16 saate kadar süren para çekme gecikmeleri vardı. Atari Token ekibi bu konular hakkında henüz yorum yapmadı ve genellikle aktif olan Twitter hesapları son birkaç gündür nispeten sessiz kaldı.

Öte yandan halka açık satış katılımcıları, 2 Kasım saat 15:00 UTC civarında token’larına erişebildikleri zaman, ATRI’nin fiyatı çoktan büyük bir düşüş yaşamış ve 0,04 dolara kadar gerilemişti. Bu da 0,25 dolarlık halka açık satış satın alma fiyatından %84 daha düşük bir fiyatı işaret ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak token’lar ilk iki turda token başına 0,08 ABD doları ve üçüncü turda 0,16 ABD doları olmak üzere üç satış öncesi turda indirimli bir oranda satıldı. Tüm turlarda token satışları, tur başına 1 milyon dolarlık sabit tavan miktarlarına ulaştı.

Ayrıca başlangıçta Bitcoin.com Exchange’de başlatılmış olmasına rağmen ATRI için işlem hacmi, şu anda token’ın en popüler eşleştirmesini barındıran Uniswap‘e hızlı bir şekilde taşınmış durumda: ATRI/WETH.

Atari Token

Yapılan açıklamalara göre Atari Token’ın misyonu, ATRI‘nin birden fazla video oyununda ve etkileşimli eğlencenin farklı alanlarında bir yardımcı program token’ı olarak kullanılmasıyla, video oyunu alanına ve etkileşimli eğlence endüstrisine merkezi olmayan bir durum ve evrensellik getirmekti.

Token konsepti ilk olarak bu yılın Haziran ayında Atari tarafından tanıtıldı. 2 Kasım’da Atari, çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olan Karma the Game of Destiny’nin satın alma ve işlemler için oyun içi para birimi olarak ATRI’yi kullanacağını duyurdu. Ayrıca 1 Ekim’de de ATRI çıkış tarihi ile ilgili çeşitli açıklamalar yapılmıştı.

Fayda token’ı çabalarına ek olarak Atari, WAX Blockchain’inde bir dizi NFT koleksiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Piyasaya sürülen ilk seri, eklenen hareket, grafikler ve 3D öğelerle geliştirilmiş, Atari’nin orijinal konsol oyunlarından video oyun kutusu çizimlerini içeriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar