X

Uzun Vadeli Yatırımlarda En İyi Seçenek Hangi Kripto Para?

Uzmanların görüşlerine göre hem fiyat hareketleri hem de yaşanan güncellemeler sebebiyle uzun vadede en iyi seçenek Ethereum.
10:23
4 Haziran 2021

Mayıs ayında kripto para piyasasında yaşanan satışlar, tüm kripto para fiyatlarını keskin bir şekilde düşürdü. Bununla birlikte kripto fiyatları kayıpları yavaş yavaş telafi ediyor ve bu da “hangi kripto para biriminin daha fazla değer kazanacağı ya da orta ve uzun vadede hangi kripto para birimlerine yatırım yapılmalı” sorularını bir kez daha gündeme getiriyor. Analistlere göre özellikle uzun vadede Ethereum (ETH) iyi bir seçenek olabilir.

Uzun Vadede En İyi Seçenek: ETH

Mayıs ayında yaşanan negatif gelişmeler sebebiyle başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimlerinde gözle görülür düşüşler yaşandı ve hatta geri çekilmeler %50’lerin bile üzerine çıktı.

O dönemde Bitcoin 30.000 dolar sınırına kadar gerilerken piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 1.730 dolara kadar geri çekildi. Ancak yine de hem Bitcoin hem Ethereum bundan 1 yıl önceki fiyatlarına göre çok daha iyi seviyelerde işlem görüyor. Bu noktada Ethereum’un yaşanan geri çekilme sonrasında 2.900 dolar sınırına dayandığını belirtmek gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Ethereum’un piyasa değeri 443 milyar dolar ile zirve yaptı ve Mayıs’ta yaşanan düşüş sırasında 200 milyar dolara kadar geriledi. Şu anda ise yaklaşık olarak  317 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Öte yandan Ethereum giderek daha fazla kurumsal yatırımcının ilgisini çekiyor. Coinbase‘in son raporuna göre, Ethereum’un işlem hacmi, esas olarak kurumlar tarafından yönlendirilen varlık büyümesi ile 2021’in 1. çeyreğinde önemli ölçüde arttı. Ayrıca Ethereum sadece piyasadaki en büyük ikinci dijital para birimi değil, aynı zamanda işlemler için de en popüler ikinci kripto para birimi olarak görülüyor.

Proof-Of-Stake’e Geçiş

Yapılan açıklamalara göre Ethereum’un proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına geçecek olması hem ETH’a olan ilgiyi artıracak hem de getirdiği yeniliklerle gelişen DeFi ortamında artan çevresel ve güvenlik endişelerini giderebilir.

Özellikle son zamanlarda Bitcoin’in tükettiği enerji ile ilgili tartışmalar düşünüldüğünde Ethereum’un bu noktada da ilgi odağı olabileceği ifade ediliyor. Hatta bazı isimlere göre Ethereum uzun vadede Bitcoin’i birincilik tahtından bile edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar