X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Seviyeyi Test Ettikten Sonra Düşüşe Geçti: BTC İçin Son Durum Ne?

Bitcoin fiyatı kritik dirençten döndü.
10:23
4 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), simetrik üçgen formasyonundan kurtularak olumlu bir sinyal verse de ne yazık ki işler beklendiği gibi ilerlemedi ve BTC desteğe geri döndü.

Bitcoin Yeniden Üçgen Formasyonunda

Bitcoin özellikle Elon Musk’ın bugünkü yorumu sonrasında düşüş yaşasa da Musk’ın söz konusu yorumu tam da kritik direnç seviyesine gelindiğinde yapması birçok yatırımcının gözünden kaçmış olabilir. Bitcoin, 39.476 dolar seviyesine kadar ulaştıktan sonra buradaki 100 EMA seviyesini test etti ve daha önce 3 kere test edilen noktayı yine geçemedi.

Elon Musk’ın tweetinin tam bu direnç noktasında gelmesi, kendisinin bir CEO’dan çok manipülatif bir ünlüye dönüştüğüne işaret ediyor. 19 Mayıs tarihinde sert düşen ve o tarihten bu yana simetrik üçgen formasyonunda ilereleyen Bitcoin’in 2 gündür gerçekleştirdiği yükseliş ve ulaştığı hacim net yükseliş sinyali veriyor. Buna rağmen 100 EMA kırılmadan tam bir yükseliş için konuşmak mümkün değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC/USD Teknik Analizi

Bitcoin fiyatının teknik gidişatına bakıldığında fiyatın kırılım gerçekleştirmesine rağmen yeniden bu düşüş ile üçgen formasyonuna geri döndüğü görülebilmekte. Kısa vadeli düşüşe rağmen özellikle 37.000 doların üzerinde direnç gösterilmesi ve desteğin yerini kaybetmemesi, kırılımın yeniden ortaya çıkabileceğini akıllara getiriyor.

Günlük grafikteki teknik göstergeler de hala olumlu ve Musk’ın kısa vadeli manipülasyonu çok büyük bir etki yaratmamış gibi gözüküyor. Stotastik oskilatör verilerine bakıldığında bunun bullish cross olarak bilinen pozitif kesişim yapabileceği görülüyor. RSI ise 50 seviyesine doğru ilerlemekte ve her şey olumlu.

Bitcoin İçin Direnç ve Destek

Bitcoin fiyatı için sıradaki direnç noktaları ise sırasıyla 41.270 dolar ve 48.230 dolar olarak biliniyor. Bu noktaların kırılması için ise öncelikle 39.500 dolar üzeri kapanış yapılması gerekiyor. Bitcoin olası bir düşüşe karşı da kritik olan 32.000 dolar desteğini korumalı.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 37.000 doların da altına sarktı. 24 saat içerisinde %6,3 düşüş yaşayan Bitcoin, altcoinlerin de kana bulanmasına yol açtı. Ethereum fiyatı %8,4 değer kaybederken son günlerin en çok yükseleni Binance Coin de %11 düşüş ile dibi gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar