X


Ünlü Milyarderden Yeni Altcoin Açıklaması: Litecoin (LTC) Yükselişi Sürdürecek mi?

Litecoin'in yükselişine Novogratz eleştirisi!
17:22
3 Ocak 2021

Litecoin (LTC) son 24 saat içerisinde en çok yükselen kripto para birimlerinden birisi oldu. LTC’nin son 24 saatlik grafiğe göre %18,4 yükselmesi, bu kripto paraya top 10 içerisinde en çok yükselen coin olma unvanını verdi. Litecoin bu yükselişi ile beraber toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin de yerini alarak 4. sıraya yükseldi.

Litecoin, Dördüncü Sıraya Yerleşti

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla LTC 10,327 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı ve dördüncü sıraya yerleşti. Daha önceki günlerde XRP fiyatının düşüşü nedeniyle buna benzer değişiklikler görülse de bu seferki değişim tamamen LTC’nin elde ettiği yükselişten kaynaklanıyor. Son 7 gün içerisinde de %19 artış elde eden LTC’nin söz konusu yükselişi sadece 1 gün içerisinde yaşadığı görülüyor.

XRP fiyatı ise son 7 gün içerisinde %24, son 24 saat içerisinde ise %2,7 düşüş yaşadı. Ünlü milyarder ve kripto para analisti Mike Novogratz ise bu konuda önemli bir açıklama yaparak Litecoin’in gidişatını onaylamadığını gösterdi. Mike Novogratz, LTC’nin kullanımını arttıracak bir özelliğe sahip olduğunu düşünmediğini belirtti. Bunun yerine DeFi projelerine odaklanmayı daha doğru bulan Novogratz, tabii ki Bitcoin ve Ethereum için “long” sinyali verdi.

LTC En Çok Yükselenler Arasında Yer Alıyor

Ethereum ve Bitcoin’in yanı sıra bazı DeFi projelerine odaklanmanın daha doğru olduğunu belirten Novogratz, aslında piyasanın son günlerde yoğun bir şekilde ifade ettiği konuya parmak bastı. Litecoin son 1 ayda en çok yükselen altcoinlerden birisi olsa da kimse bunun neden yükseldiğini bilmiyor.

Litecoin 2019 yılından beri önemli neredeyse hiçbir gelişmeye imza atmadı. Bitcoin’in altınının gümüşü olarak tanıtılan LTC, kurucusunun bile bütün fonlarını satması ile gündeme oturmuştu. Litecoin fiyatının bu artışının sebebi ise tamamen bireysel yatırımcıların top 10 içerisinde yatırım araması olarak gösteriliyor.

mike novo

ETH ve DOT’a Karşı LTC

Litecoin, sektörün en eski kripto para birimlerinden birisi ve birçok yatırımcı bunun 2017 yılında nasıl bir performans sergilediğini biliyor. Buna rağmen Ethereum veya Polkadot gibi kendini devamlı geliştiren projelere karşı LTC’nin tercih edilmesi analistleri şaşırtmakta.

LTC fiyatının kritik direnci 160 dolar olarak biliniyor ve bunun kırılması yeniden 200 doların hedeflenmesini sağlayacaktır. Piyasadaki bu LTC odaklı gidişat devam ederse 200 dolar çok yakında görülebilir. Tabii ki bu esnada Bitcoin fiyatının da yükselmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar