X


Ünlü İsimler Uyarmıştı, Bu Altcoin Bekleneni Yaptı Fiyatı Yüzde 30 Arttı!

Tarih yeniden tekerrür etti ve bu altcoin yükselişe geçti, uzmanlar daha önce tarih vererek uyarmıştı.
22:03
31 Ağustos 2021

Popüler ve ünlü birçok isim Kusama için takipçilerini uyarmıştı. Analistiler bu ay başlayacak olan paralel blockchain ağı müzayedelerinin fiyatı pozitif etkileyeceğini söylüyordu. Beklenen oldu ve parachain müzayedelerine kısa süre kala Kusama (KSM) fiyatları %30 arttı!

Kusama (KSM)

KSM fiyatı yaklaşan müzayedeyi fiyatladı. Gün içinde 400 dolara kadar çıkan fiyat %30 yükseldi. Son iki ayın en yüksek seviyesini gören Kusama (KSM) her müzayede döneminde benzer fiyatlamalar yapıyor. Son altı müzayede de ağa katılmak isteyen projelerin de baskısıyla yoğun KSM alımı yapılıyor. Bu varlıklar müzayede için belli süreliğine kilitlendiği için borsalarda geçici arz daralması yaşanıyor. Elbette bu durum arzı daralan ve talebi artan her varlıkta olduğu fiyat pozitif fiyat hareketleri doğuruyor.

Örneğin Polkadot ağına katılmak için DeFi projesi Acala 8.000 farklı adresten 100 milyon dolarlık KSM token ile destek topladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yarın itibariyle başlayacak olan parachain müzayedeleri ay sonuna kadar sürecek. Belli günlerde yapılacak müzayedelerde katılım göstermek isteyen topluluk üyeleri KSM toplamaya devam edebilir. Üstelik güçlü projelerin ağa katılma ihtimali de KSM fiyatını olumlu etkiliyor. Ancak yine de dikkat etmeniz gereken bir şey var. Parachain (paralel zincir) müzayedeleri sonrasında fiyatta ani düşüşlerde yaşanabiliyor. Bu yüzden şu an yükselmiş fiyattan alım yapmanız riskli olabilir. Elbette kripto para piyasaları son derece risklidir ve internet sitemizde paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

 Polkadot (DOT)

Kusama ralli yapacak da Polkadot duracak mı? Elbette hayır, DOT fiyatı da bugün %20’nin üzerinde yükseldi. Elbette iki altcoinin yükselişini de tetikleyen detaylı biçimde bahsettiğimiz parachain müzayedeleridir.

Parachain nedir ve bu iki altcoin nasıl ilişkili diyenlere konuyu kısaca özetleyelim. Öncelikle Polkadot ve Kusama aynı projenin iki farklı yüzüdür. Örneğin bir DeFi projesi sunduğu cazip özellikler sebebiyle Polkadot (DOT) ağında hizmet vermek istiyorsa öncelikle Kusama yani test ağında bir süre vakit geçirmeli. Bu elbette karşılaşılabilecek hack problemlerini ve muhtemel hataları önlemek için yapılıyor. Daha sonrasında başarılı kabul edilen projeler ana ağa yani Polkadot (DOT) ağına taşınıyor. Burada paralel bir ağ oluşturularak (ki buna parachain deniyor) projenin faaliyetlerini sürdürmesi sağlanıyor.

Projelerin test yani Kusama (KSM) ağına katılım süreci de daha adil ve merkezsiz olması için müzayedeyle yapılıyor. Topluluk üyeleri ellerindeki varlıklarla projeleri destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar