X


Ünlü İsim Dogecoin, Shıba Inu ve Baby Doge Yatırımlarını Kumara Benzetti

MicroStrategy CEO'su ve sadık kripto yatırımcısı Michael Saylor bugün Dogecoin ve diğer köpek coinleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
15:30
4 Temmuz 2021

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bugün katıldığı programda meme coinleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eğer yeterince paranız varsa Dogecoin gibi spekülatif varlıklarla kumar oynayabilirsiniz diyen Saylor bunu Vegasta rulet oynatmakla eşdeğer görüyor. Peki Elon Musk’ın buna cevabı ne olacak? Saylor Shiba Inu ,Dogecoin ve Baby Doge Coin gibi varlıklara yapılan yatırımların kumardan farksız olduğunu söylüyor.

Dogecoin Yatırımı Kumar Kadar Riskli

Yakın bir zamanda NorthmanTrader’dan Sven Henrich’in programına katılan Michael Saylor Dogecoin satın almayı düşünenlere alternatif bir yol sundu. Dileyenler Dogecoin almak yerine Vegasta rulet oynamaya gidebilir. Evet Saylor tam olarak bunu ifade etti ve meme coin yatırımlarının kumardan herhangi bir farkı olmadığını savundu.

Spor müsabakalarının sonuçlarına veya rulet masasına verilen paranın kazanç sağlama oranıyla, Dogecoin, Shiba Inu gibi varlıkların getiri ihtimalini bir tutan Saylor insanları bundan men de etmiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yeterince Paranız Varsa Dogecoin Alabilirsiniz

İnsanların meme coinlere yatırım yapmasını etik dışı görmeyen Saylor’un bir şartı bulunuyor. Michael Saylor’a göre eğer ailenizi maddi sıkıntıya sokmayacaksanız cüzi miktarlarda Dogecoin gibi köpek coinlerini alabilirsiniz.

Michael Saylor: Yetişkinler özgür ve onlara ne yapmaları gerektiğini söyleyemeyiz. Eğer canları Vegasta rulet oynamak istiyorsa bunu yapabilirler. Fakat bir süredir insanlar Dogecoin ile kumar oynuyor, elbette bunda da özgürler fakat ailelerinin yoksullaştırmamaları gerekiyor.

Saylor’a göre insanlar daha yararlı yatırımlara yönelebilir. Gelecek vaat eden şirketlerle kripto para birimlerini aynı sınıfa sokan Saylor, uzun vadeli düşünenler için herhangi bir fark olduğunu düşünmüyor. Eğer projesi güçlü ve başarılı olma ihtimali olan bir kripto paraya yatırım yaparsanız, erken dönem Apple hisse yatırımcıları kadar kazanç elde edebilirsiniz diyor.

Kripto Para Piyasaları ve Düzenleyici Riski

Programda Michael Saylor kripto para piyasalarının maruz bırakıldığı regülasyonlar ve bunların riskleri gibi konulara da değindi. Merkezi olmayan kripto para borsalarının çok iddialı olduğunu ve büyük düzenleyici riskleri barındıklarını söyleyen Saylor bu konunun üzerinde durdu.

Merkezi borsalar dahi düzenleyicilerle ciddi sorunlar yaşıyor diyen Saylor, merkezi olmayan borsaların çok daha ciddi problemlerle karşı karşıya kalacağına inanıyor. Bu zıtlaşmanın genel olarak kripto para piyasalarını da olumsuz etkileyebileceğini düşünüyor.

Saylor, “Düzenleyiciler hali hazırda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemleri sunan borsaları hazmedemiyor. DeFi borsalarının bunu yapmasına sizce ne tepki verecekler? Elbette daha büyük tepki gösterecekler” dedi.

Ayrıca Saylor’a göre Tether dünya genelinde CBDC’ler için tehdit oluşturuyor ve bu yüzden ciddi baskılar yaşayacak. Bunun doğurduğu FUD’un da piyasaları olumsuz etkileyebileceğini ön görüyor. Elbette bu kadar riske karşı Saylor neden kriptoya yatırım yapıyor diyeceksiniz? Demek ki uzun vadeli bir yatırım için gerekli sabır gücüne sahip olduğuna inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar